Čas Vánoc se nese ve znamení vzájemné podpory a porozumění. Letos to platí dvojnásob.

A proto se Dobrovolnické centrum Adra v Klatovech společně s Českou spořitelnou rozhodlo realizovat benefiční vánoční online večírek. Ten má za cíl lidem alespoň na dálku zpříjemnit vánoční čas, pobavit a zároveň pomoci dobré věci. „Přemýšleli jsme jakým způsobem přispět k tomu, abychom lidem na chvíli pomohli zapomenout na starosti a nejistotu, kterou všichni zažíváme. Zároveň velmi vnímáme, že i ekonomická situace pro řadu subjektů pomáhající různým skupinám obyvatel není jednoduchá. Rozhodli jsme se touto akcí pomoci organizaci Lenox, jenž se věnuje handicapovaným sportovcům. Partnerem celého projektu se stala Česká spořitelna, která se rozhodla poskytnout finanční prostředky na úhradu nákladů spojenou s jeho realizací,“ uvedl Nikola Novák, vedoucí Dobrovolnického centra Adra Klatovy, jenž je jeden z hlavních organizátorů celé akce.  

Do samotné realizace je zapojeno několik organizací působící na Klatovsku. Akci se rozhodl podpořit i klatovský divadelní spolek Za oponou se svým vlastním zpracováním díla Charlese Dickense – Vánoční koleda. Dále vystoupí hudební uskupení Šumavský sběr nebo Edice 13, kterou zastřešuje ZUŠ Klatovy pod vedením Vladimíra Kábrta a vystoupí s improvizačním divadelním představením s vánoční tématikou. Online přenos celého programu zajištuje Kulturní centrum FALCON. Díky této spolupráci mohou diváci představení zhlédnout živě z pohodlí domova.  Zároveň se mohou také těšit na divadelní hru Syn tří mušketýrů, kterou nazkoušeli herci spolku Za oponou spolu s členy a příznivci Lenoxu. 

Během programu se bude moci přispět na transparentní účet, který je součástí veřejné sbírky organizace, a to libovolnou částkou. 

Za podporovanou organizaci se vyjádřil její předseda Lukáš Kroupa „Velmi nás těší, že se podařilo spojit tolik subjektů a lidí, aby nám pomohli. I když bylo v letošním roce nutné, naše dvě tradiční velké kulturní akce (Na stojáka a Ples handicapovaných) a většinu dalších plánů zrušit, řadu fixních provozních nákladů musíme hradit stále. Proto veškeré finanční prostředky, které nám diváci online večírku zašlou, půjdou na úhradu pojištění našeho klubového automobilu a na servis sportovních elektrických vozíků, které využíváme  k hraní Powerchair hockey.“  

Akce se uskuteční v neděli 20.12. 2020 od 19.30 hod. 

Online přenos zde:


Odkaz na přenos je uveden také na stránkách www.lenoxos.cz.    

 

Reklama – Google

Reklama

Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion PUPÍK, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Montáž, demontáž, pronájem a doprava lešení na stavbu a zpět. Vnitřní, venkovní, fasádní i prostorové. (*I)
Prostorný apartmán, dvě ložnice, 200 m od lyž. areálu. Lyžárna, veranda a vlastní vstup. Zahrada s grilem. (*I)

Reklama – Google