Pivař a Blondýna je kniha nejenom na prázdniny. O tom se můžete přijít přesvědčit na vlastní oči.

Povídání o pivě i knize: Srní, Chata Povydří (zatáčky pod Srním), pátek 23. července od 19.00

Beseda zajisté zpestří večer nejednomu šumavákovi, ale i těm, kteří právě nyní tráví na Šumavě dovolenou a mají volný večer.

Čeká vás povídání o mnoha věcech ze života, které s pivem souvisejí. Pro pivní nadšence i laiky, mladé i starce, pro holky i kluky, pro abstinenty, odmítače, ochutnávače i alkoholiky. O omylech s pivem spojených, o pivních stylech, o předsudcích, zvycích a tradicích. A jen velmi lehce o tom, jak tedy pivo vzniká, o současnosti a pivní budoucnosti, ale zejména o tom, že piva jsou skvělým nápojem pro každého, pro všechna roční období i denní dobu, pro každou příležitost. O tom, co se dá s pivem užít a prožít.

Na stránkách knihy si o pivu z různých pohledů povídají blondýna, advokátka, spisovatelka a kdysi také ministryně Daniela Kovářová, která objevila pivo teprve nedávno, a rocker, publicista, člen Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a politický analytik Ladislav Jakl, který se o pivo zajímá celý život a jako prezident První pivní extraligy o něm už mnoho let píše a pivo propaguje coby ušlechtilý nápoj.

Jde o konfrontaci dvou úplně odlišných přístupů: udiveného, překvapeného, ale nadšeného a odhodlaného nováčka v sukních, a protřelého znalce, pro kterého je pivo způsobem života. Jejich konfrontace umožňuje nakouknout do pivních světů i tomu, kdo by si vážnou odbornou pivní literaturu nikdy nepřečetl, i tomu, koho nebaví jen lehké nezávazné pivní řeči. Kniha je určena pro ty, kteří se pivem chtějí hlavně bavit, ne ho studovat, ale kteří si chtějí udělat ve svých představách trochu pořádek a zbavit se mýtů a výmyslů. A kteří jsou ochotni pivo si zamilovat.

Zvláštní upozornění: v průběhu besedy a četby této knihy určitě dostanete na pivo chuť!

Rezervace a informace u provozní Chaty Povydří, paní Marie Steinitzové - tel.: 730 143 260


Reklama – Google

Reklama

AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Novákovice u Klatov. Samosběr jahod, prodej ovoce a zeleniny, okrasné a ovocné stromky a keře, realizace a údržba zahrad.
2 km od Borových Lad. Dvě oddělené části - první pro rodiny a individuální rekreaci a druhá pro skupinovou rekreaci.

Reklama – Google