Obecní úřad Hrádek - oficiální internetové stránky

Obec HRÁDEK
Hrádek  a okolí
Program rozvoje
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - televize
Turistická oblast Pošumaví

Nepřehlédněte

Informace o projektu Hrádek u Sušice- chodníky podél II/187

Informace o projektu ČOV a kanalizace  Hrádek u Sušice

Obec Hrádek se stala oficiálním partnerem výzkumného projektu
Inteligentní řízení provozu tlakových stokových sítí“ č. TA04010023

Další informace zde

 

Vyhledávání

Napište nám

Zpravodaj 18.6.2008

 

18.června 2008

Pravidelné hlášení obecního úřadu:

 

Informace občanům:

Zahájení svozu bioodpadu

Na základě nabídky firmy RUMPOLD-P bylo rozhodnuto radou, že v naší obci bude zkušebně zahájen svoz bioodpadu. Kontejnery na bioodpad byly umístěny u hřbitovů na Zdouni a ve Zbynicích a v části obce Hrádek. V Hrádku je rozmístěno celkem 8 kontejnerů a to v ulici k nádraží, v Drahách na stanovišti kontejnerů, v Drahách u mostu, v Novém dvoře, při silnici u odbočky do VOD naproti č.p. 195, v areálu mateřské školy, u obecního úřadu a při silnici na Sušici naproti č.p. 202. V případě zájmu občanů o tuto službu mohou být kontejnery rozmístěny i v dalších částech obce. Do kontejneru lze dávat veškeré materiály rostlinného původu jako trávu, listí, plevel, spadané ovoce, piliny apod. Do kontejneru nelze dávat dlouhé větve. Větve je nutno před vhozením do kontejneru rozdrtit nebo nastřihat na délku do 25 cm. Do kontejneru se nesmí dávat zbytky jídel, maso, tuky, uhynulá zvířata, obaly a ostatní odpady.

Kontejnery budou vyváženy pravidelně 1x za 14 dnů. Firma RUMPOLD navíc nabízí možnost občanům si zakoupit vlastní speciální kontejner na bioodpad o objemu 120 nebo 240 litrů za cenu 1600 a 1850 Kč. Kdo by si tuto nádobu zakoupil, tomu bude zdarma při pravidelném svozu také vyvážena.

Pozvánka na veřejné zasedání zastupitelstva

Zveme všechny občany na veřejné zasedání zastupitelstva, které se uskuteční v úterý 24.června od 19.00 hodin v zasedací místnosti Obecního úřadu v Hrádku.

Na programu jednání zastupitelstva bude schválení závěrečného účtu obce za rok 2007, projednání auditu za rok 2007 a rozpočtové změny . Dále se bude projednávat výstavba chodníků ke škole v Hrádku, oprava místních komunikací po povodni, žádost SDH Hrádek o poskytnutí finančního příspěvku, žádost firmy Ranton –CZ a prodej, výkup a směny pozemků. Podrobný návrh programu je vyvěšen na vývěskách Obecního úřadu.

 

Poděkování

Předsedkyně kulturní komise Obce Hrádek paní Rybová děkuje všem občanům, kteří se podíleli na zdárném průběhu návštěvy z partnerské obce  Velký Týnec.

Oznámení

Sbor dobrovolných hasičů Hrádek oznamuje svým členům, že se v pátek 20.6.2008 od 17.00 hodin koná brigáda na přípravu parku pro letní akce.

Zprávy ze školy

V posledních dvou týdnech se naše žákyně Emilka Shelestová zúčastnila gymnastických závodů v Plzni a v Klatovech. Z prvních závodů si přivezla zlatou a ze druhých stříbrnou medaili. K těmto výborným výsledkům Emilce gratulujeme. Jelikož se Emilka loučí, děkuje ředitelka školy za příkladnou a vzornou reprezentaci školy po celém Plzeňském kraji a rodičům za rozvoj a péči o její talent a ochotu doprovázet Emilku na sportovních cestách za úspěchy.


Z kultury:

Pozvánka na koncert

V sobotu 21. 6. 2008 se od 19. hodin ve Smetanově sále v Sušici koná společný koncert pěveckého sboru Svatobor a sboru Rudsambee ze skotského Edinburgu. Sbor Rudsambee je složen ze studentů a učitelů Edinburské konzervatoře. Příznivci výborné muziky jsou srdečně zváni. Přejeme příjemný zážitek.

Pozvánka

Kulturně sportovní komise Obce Hrádek pořádá v sobotu 19. července jednodenní výlet na 6. hudební festival Pod Lípou v obci Jáma na Prachaticku. Na festivalu vystoupí folklorní soubor Libín z Prachatic, Tufaranka z Moravy, Doubravanka, Podboranka, Malá muzika Nauše Pepíka a Šumavanka. Zároveň navštívíme zámek Kratochvíli, rozhlednu Libín a město Prachatice.

Odjezd autobusu je v 7.00 hodin z Hrádku.Cena zájezdu je 150,- Kč pro dospělé a 100,- Kč pro děti. Zájemci se mohou přihlásit na Obecním úřadě v Hrádku nebo u paní Rybové v Čejkovech, na telefonu 376 52 30 53.

Dětský den v Čejkovech

Svaz dobrovolných hasičů Čejkovy pořádá v tuto sobotu 21.června od 15. 00 hodin na hřišti v Čejkovech dětský den. Všichni jsou srdečně zváni.

Hasičský sport

V sobotu 14. června se konala Vyřazovací hasičská soutěž mužů ve Strašíně.
 Sešlo se zde 15 družstev. Hasiči z Hrádku obsadili 7. místo a tím pro ně
soutěž bohužel končí. Hasiči z Čejkov   obsadili 2. místo a postupují
do okresní soutěže , která se koná v sobotu 21. června v Mělocholupech,
kde bude Hrádek zastupovat i družstvo žen. Držme jim palce.

 

Sport:

A tým hrál ve Svéradicích , kde prohrál 0:4. B tým hrál doma se Sokolem Neznašovy a zvítězil 5:1. Góly dali Hošek 3, Prexl 1, Moravec 1.

Družstvo žáků hrálo v Chotěšově a zvítězilo 9:1. Branky dali : Brůha 2, Diviš 2, Halas 2, Pátek 1 a Milfort 1.

Příští utkání

A tým hraje v neděli v Sušici. B tým hraje v Měcholupech. Žáci hrají doma proti Sokolu Svéradice v sobotu od 14.30 hodin.

Blahopřejeme:

Významné životní jubileum dnes slaví:

 18.6.2008                        Ivana Kalivodová                                                     Hrádek 147                             50 let

Významné životní jubileum oslaví v dalších dnech:

19.6. 2008                        Miroslav Frána                                                                                      Čejkovy 74                             50 let

22.6.2008                        Zdeňka Šatrová                                                           Zbynice 15                              60 let

23.6.2008                        Miluše Sechterová                                                     Puchverk 59                            80 let

                                 

Přejeme oslavencům pevné zdraví, hodně štěstí, klidu a životní pohody. K tomuto jejich

významnému životnímu jubileu posíláme pěknou písničku.

Poslední aktualizace dokumentu: 18.06.2008