Obecní úřad Hrádek - oficiální internetové stránky

Obec HRÁDEK
Hrádek  a okolí
Program rozvoje
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - televize
Turistická oblast Pošumaví

Nepřehlédněte

Informace o projektu Hrádek u Sušice- chodníky podél II/187

Informace o projektu ČOV a kanalizace  Hrádek u Sušice

Obec Hrádek se stala oficiálním partnerem výzkumného projektu
Inteligentní řízení provozu tlakových stokových sítí“ č. TA04010023

Další informace zde

 

Vyhledávání

Napište nám

Zpravodaj 11.06.2008

 

11.června 2008

 

Informace občanům:

Informace z jednání rady

Včera 10. června   zasedala rada Obce. Rada na svém zasedání projednala přípravu oslav hrádeckého fotbalu, které se uskuteční 26. července, projednala spolupráci s VOD Svatobor Hrádek při požárním zabezpečení obce a zajištění svozu bioodpadu v naší obci. Dále projednala přípravu jednání zastupitelstva, které se uskuteční 24.6.2008, uzavření mateřské školy během školních prázdnin a seznámila se se strategií MAS Pošumaví na období 2008-2013. Na jednání rady byl jmenován požární preventista obce a projednáno bylo šest došlých podnětů od občanů.

 

Návštěva z Velkého Týnce na Moravě

Tento týden přijede do naší obce na návštěvu zájezd z partnerské obce Velký Týnec u Olomouce. V pátek večer bude společné posezení s harmonikou v hasičské zbrojnici v Hrádku. V sobotu je pro naše hosty připraven výlet na Šumavu a večer se zúčastní taneční zábavy v Čejkovech. V neděli se zúčastní mše svaté na Zdouni, kde vystoupí náš chrámový sbor.

Prodej kuřiček

Firma Novák Radomyšl bude v pátek 13.června v době od 15.00 do 15.30 hodin prodávat před Obecním úřadem v Hrádku červené kuřičky. Stáří kuřiček je 19 týdnů, cena 140,-Kč za kus.

 

Oznámení hasičů

Sbor dobrovolných hasičů Hrádek oznamuje svým členům, že se v pátek 20.6.2008 od 17.00 hodin koná brigáda na přípravu parku pro letní akce.

Sdělení pro včelaře

Základní organizace včelařů v Hrádku oznamuje všem chovatelům včel, kteří si objednali léčivo na tento rok, aby si ho vyzvedli od 11.6.2008 u jednatele organizace proti zaplacení.

 


Z kultury:

Pozvánka

Česká křesťanská akademie Sušice zve ve čtvrtek 12. června 2008 v 19.30 hodin na přednášku v Domě – Penzion v Sušici na téma Kdo jsou kapucíni. Vyprávět bude P. František a bratr Ambrož. Přijďte si pohovořit s bratry kapucíny, kteří žijí v sušickém klášteře od října roku 2007. Můžete se dovědět všechno, co vás zajímá.

 

Divadelní představení

Divadelní spolek „Tyl“ z Hartmanic uvádí zítra 12.června 2008 od 19.00 hodin v Hrádku v hostinci U Hánů divadelní hru Nájemníci pana Swana „Habaďůra“. Představení režíruje pani učitelka Zuzana Navrátilová. Všichni jsou srdečně zváni.

 

Divadlo v chrámu

Hned další den se uskuteční další divadelní představení. Divadelní společnost Petrklíč z Prahy uvádí v pátek 13.června 2008 v kostele na Zdouni představení Jana z Arku. Tato inscenace je uváděna v rámci projektu „Divadlo v chrámu“. Divadelní představení se hraje pouze v Praze v kostele sv. Štěpána a toto bude první mimopražské vystoupení. Zveme všechny občany na tento mimořádný umělecký zážitek. Začátek představení je v 19.30 hod.

Pozvánka na taneční zábavu do Čejkov

Svaz dobrovolných hasičů v Čejkovech pořádá v sobotu 14. června na parketě v Čejkovech taneční zábavu. Hraje skupina Compact. Začátek je ve 20.00 hodin.

Hasičský sport

V sobotu 7.6.2008 proběhla ve Velkých Hydčicích hasičská vyřazovací soutěž žen. V mladší kategorii soutěžilo poprvé družstvo žen z Čejkov, které v konkurenci 24 družstev skončilo na pěkném 15. místě. Družstvo žen z Hrádku soutěžilo ve starší kategorii a v celkovém počtu 10 družstev obsadilo krásné 4 místo. Blahopřejeme.. Hrádecké ženy postupují do dalšího kola, které se koná dne 21.6. 2008 v Měcholupech.

Tento týden se bude konat v sobotu 14.června ve Strašíně vyřazovací soutěž mužů Soutěže se zúčastní družstva mužů z Hrádku a Čejkov. Začátek soutěže je v 9 hodin ráno.

Sport

A tým hrál doma s Horažďovicemi a zvítězil 4:2. B tým hrál v Kolinci, kde zvítězil 2:0.

Dorost hrál poslední utkání v Nezamyslicích a zvítězil 7:2. Branky dali: Schmirler 4, Švelch 1, Kolář 1, Kodýdek 1.

Žáci hráli doma s Blovicemi a zvítězili 5:2. Góly dali: Brůha 4 a Nauš 1.

Před zápasem mužů v Hrádku byly předány dorostencům medaile za vítězství v okresním přeboru . Medaile předával zástupce Okresního fotbalového svazu Ing. Vratislav Krulich.

Příští utkání

A tým hraje ve Svéradicích. B tým hraje doma s družstvem Neznašov.

Žáci hrají v Chotěšově.

 

Blahopřejeme:

Významné životní jubileum v příštích dnech oslaví:

13.06.2008                        Pavel Kotal                            Čermná 3                                60 let

16.06.2008                        Marie Míková                         Zbynice 6                                70 let

Přejeme oslavencům pevné zdraví, hodně štěstí, klidu a životní pohody. K tomuto jejich

významnému životnímu jubileu posíláme pěknou písničku.

Poslední aktualizace dokumentu: 11.06.2008