Obecní úřad Hrádek - oficiální internetové stránky

Obec HRÁDEK
Hrádek  a okolí
Program rozvoje
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - fotogalerie
Hrádek - televize
Turistická oblast Pošumaví

Nepřehlédněte

Informace o projektu Hrádek u Sušice- chodníky podél II/187

Informace o projektu ČOV a kanalizace  Hrádek u Sušice

Obec Hrádek se stala oficiálním partnerem výzkumného projektu
Inteligentní řízení provozu tlakových stokových sítí“ č. TA04010023

Další informace zde

 

Vyhledávání

Napište nám

Zpravodaj 14.5.2008

 

14.května 2008

Pravidelné hlášení obecního úřadu:

 

Informace občanům:

Svoz odpadu

Jak jsme již informovali v minulých hlášeních, svoz popelnic dnes 14.5. nebude. Pro naši obec je nejbližší termín svozu středa 21. 5.dále pak 4.6.2008. V měsíci květnu došlo ke změně ve svozu odpadu, odpad se vyváží jednou za 14 dnů , každý lichý týden.

Rada

Včera 13.května zasedala rada Obce. Rada na svém zasedání jmenovala hodnotící komisi pro výběr dodavatele projektu pro stavební povolení na akci „ Hrádek u Sušice – kanalizace a ČOV“, projednala zápis z jednání Komise pro rozvoj obce, realizaci investičních akcí v roce 2008   a 7 došlých podnětů.

Prodej kuřiček

Firma Novák Radomyšl bude v pátek 16.5.2008 v době od 14.30 do 15.00 hodin prodávat před Obecním úřadem v Hrádku červené a bílé kuřičky. Stáří kuřiček je 20 týdnů , cena 140,-Kč za kus.

Upozornění
V poslední době se v Hrádku rozmohl nešvar parkování automobilů na chodnících. Zákon o pozemních komunikacích jasně definuje, že chodník určen pouze pro chodce a vjíždění na chodník motorovým vozidlem je přísně zakázáno.Upozorňujeme proto všechny řidiče, aby neparkovali na chodnících a nevjížděli na ně. Nerespektování tohoto zákazu bude řešeno jako dopravní přestupek.


 Z kultury:

Česká křesťanská akademie Sušice zve ve čtvrtek 15. května 2008 v 19.30 hod na přednášku v Domě – Penzion v Sušici na téma Indie –země plná překvapení. Zážitky ze čtrnáctidenní cesty po různých částech Indie přiblíží slovem, fotografiemi a videozáznamem P. Jan Wirth, který Indii navštívil jako člen inspekční skupiny Arcidiecézní charity Praha.

Hudební akademie

Základní škola v Hrádku zve všechny milovníky hudby na VIII. hudební akademii, která se koná v pátek 16.5. 2008 od 16,30 hod v budově školy. Zahrají žáci navštěvující hru u pana Karla Maláta. Těšíme se na vaši návštěvu.

Štafeta Corpus Domini

V rámci oslav svátku „Božího těla“ začala včera 13.5.2008 v Praze doprovodná akce – 4.ročník štafetového běhu Praha –Řím –Orvieto. Štafeta, kterou tvoří 20 sportovců, poběží i naší obcí a to částí Puchverk a Hrádek do Sušice v sobotu 17.května v dopoledních hodinách.

Pouť v Čejkovech

Poutní mše svatá bude v Čejkovech v neděli 18. května od 11.00 hodin. V sobotu 17. května pořádají hasiči v Čejkovech U Kůsů pouťovou taneční zábavu.

 

Povídání o Norsku

V sobotu 17.5.2008 od 19.00 hodin v hostinci U Hánů bude hovořit a promítat snímky ze své cesty přes Norsko až k severnímu pólu p. Lukáš Hrabý. Všichni občané jsou srdečně zváni.

Sport:

A tým hrál doma s mužstvem Hor Matky Boží a zvítězil 2:0.

B tým hrál ve čtvrtek doma s Sokolem Měcholupy a zvítězil 4:2. V neděli B tým v Hradešicích nehrál, neboť se hráči nesešli.

Žáci hráli doma se Štěnovicemi a zvítězili 6:0.

Nohejbalisté Hrádku zvítězili 6:1 ve Strážově.

Příští utkání:

A tým hraje v sobotu v Hydčicích. B tým hraje v neděli doma s Myslívem. Dorost hraje v sobotu v Bolešinech. Žáci hrají v sobotu v Hostouni

Memoriál Jiřího Hány

TJ Svatobor Hrádek zve všechny příznivce fotbalu na již 7.ročník Memoriálu Jiřího Hány, který se uskuteční tuto sobotu 17.května 2008. Začátek turnaje je v 9 hodin.

 

 

 

Poslední aktualizace dokumentu: 14.05.2008