Šumavský biatlonový talent Ondřej Mánek dosál mimořádných úspěchů na Mistrovství světa v biatlonu dorostu a juniorů, které se konalo ve švýcarském Lenzerheide. Vrátil se domů na Šumavu se třemi stříbrnými medailemi a jedním sedmým místem.

Závody pro Ondru začaly skvělým sedmým místem v prvním vytrvalostním závodě na 12,5 km. Na 4 položkách minul terč jen 2x (0, 1, 1, 0). Následovala skvělá štafeta, při které tým českých dorostenců spolu s Ondrou vybojoval parádní 2.místo - česká štafeta skončila za nory, třetí místo bralo Rusko. To hlavní ale teprve přišlo. V individuálním sprintu na 7,5 km Ondra sestřelil všechny terče na ležce i ve stojce, přidal dobrý běh a to ho vyneslo na vynikající druhé místo. Svoji famózní formu potvrdil v závěrčém stíhacím závodě na10 km se čtyřmi střelbami. Ondra jel fantasticky, po dvou položkách se držel v čele závodu. Přestože čtyřikrát vynuloval všechny terče, tak v závěru nestačil na norského soupeře a získal pro sebe a Českou republiku třetí stříbro na jednom šampionátu. Něco takového se českému sportovci podařilo naposledy v roce 2006. Díky svým výkonům se Ondra stal nejenom ústřední postavou české výpravy, ale také druhým nejúspěšnějším závodníkem celého šampionátu ze všech čtyřech startujících kategorií dorostu a juniorů.

Šumaváci Ondrovi srdečně blahopřejí a drží palce do zbytku sezóny i sezón příštích.