Poslední srpnový víkend se jelo tradiční Mistrovství republiky v biatlonu na kolečkových lyžích v Letohradu. Letošní Mistrovství pro kategorie dorostu, juniorů a dospělých plné konkurence.

Nejenom, že se účastnila naše kompletní juniorská a dospělá reprezentace mužů i žen, ale letos ve všech kategoriích závodily i početné týmy biatlonistů z Polska a Slovenska. Závody byly mj. závodní rozlučkou s domácími fanoušky pro reprezentačního veterána Michala Šlesingera, který má před sebou poslední zimní sezónu. V kategorii staršího dorostu se opět medailemi blýskl vimperský odchovanec Ondřej Mánek.

V sobotním sprintu na 7,5 km se dvěma střelbami skočil v mezinárodní konkurenci na třetím místě, když střílel ležku za nula a stojku za dvě trestná kola. V neděli do stíhacího závodu na 10 km se čtyřmi střeleckými položkami vyrážel tedy na třetí pozici. První dvě ležky byly obě za jedna a Ondra se držel střídavě na druhém a třetím místě.

Pak ale přišly jeho chvíle ve stojce. První střílel za nula a posunul se na první příčku. Na závěrečnou stojku přijel s náskokem asi 10 vteřin na druhého. Ve druhé stojce si vše pohlídal a s rozvahou zkušeného biatlonisty šel i druhou stojku za nula. V závěrečném pátém běžeckém kole pak přidal skvělý finiš a díky tomu se stal v mezinárodní konkurenci zaslouženým Mistrem ČR v biatlonu na kolečkových lyžích s náskokem na druhého o tři čtvrtě minuty.

 

 

Reklama – Google

Reklama

Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Efektivní optimalizace nákladů a výdajů za energie domácností a firem. Autorský a technický dohled realizací. Chytrá měření, fotovoltaiky,…
Vybavený apartmán a pokoje v centru sportovně rekreační oblasti. Úschovna kol a lyží, parkování, wifi internet.

Reklama – Google