Hornofalcký skanzen, nedaleko města Nabburgu je od roku 2018 certifikovanou stanicí životního prostředí. Kromě historické kulturní krajiny nabízíme návštěvníkům příjemně strávený čas v přírodě a spoustu dalších zážitků.

Na ploše téměř 30 hektarů si mohou návštěvníci prohlédnout, jak se na venkově dříve bydlelo a pracovalo. Selské usedlosti, domky řemeslníků, mlýn i malé roubenky jsou zde uskupeny do vesnic podle oblastí, ze kterých pocházejí. Zemědělské plochy a zahrádky obhospodařujeme podle starých metod a nechybí zde samozřejmě ani domácí zvířata, která dříve ke každému hospodářství patřila.

Pokud si naplánujete návštěvu skanzenu na víkend, nabízíme tyto tématické akce:

5.-7. 7. zde bude hostovat skupina  z Řezna, členové skupiny pod vedením historika Thomasze Nowaka poskytnou návštěvníkům fundovaný náhled do doby kolem roku 1809. Aktéři v dobových kostýmech předvedou jak se rekrutovali vojáci do armády.

14.7. se zaměříme na téma roku – „Ze správného dřeva“. Návštěvníky očekává akční den a spousta informací o lese, dřevě, dřevozpracujících řemeslech, stavebních technikách a pro děti bude připravená kreativní dílnička.

28.7. se bude ve skanzenu sklízet obilí a to mechanicky - kosou a srpem a následně se budou stavět mandele. Do prací se zapojí také muzejní koně. Součástí je  slavnost chleba,  při které kromě čerstvého kváskového chleba z pekařské pece nebudou chybět tvarohové koláče a kynuté pečivo podle původních receptů. 

Ve čtvrtek 15.08.  je v Bavorsku svátek a ve skanzenu se budou u příležitosti Nanebevzetí Panny Marie vázat podle katolického zvyku tradiční bylinkové kytice.

V sobotu 17.8. se bude pro milovníky elegantních koní konat přehlídka  plemených koní z Rottalu z Dolního Bavorska. Jedná se o jeden z nejstarších chovů teplokrevníků v Německu.  

Po procházce skanzenem, která trvá 2-3 hodiny si můžete posedět v našem muzejním hostinci, ochutnat místní speciality a bavorské pivo …

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 Skanzen se nachází ve venkovské části města Nabburg. Příjezd je možný po dálnicích A 93 směrem na Mnichov nebo po A6 směr Norimberk. Po sjezdu je cesta vyznačena tabulkami „Freilandmuseum“.

 

Více informací najdete na: www.freilandmuseum.org

Kontakt v češtině:  petrazeitler(zavináč)sad-online.de 

Reklama – Google

Reklama

Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Repliky, starožitný a rustikální nábytek, okna, dveře, schody, zakázková výroba z masivu. (*I)
Apartmány nad obcí ve výšce 1100 m n.m. Klidná poloha, vleky a běžecké stopy v blízkosti. (*I)

Reklama – Google