Hornofalcký skanzen, nedaleko města Nabburgu je od roku 2018 certifikovanou stanicí životního prostředí. Kromě historické kulturní krajiny nabízíme návštěvníkům příjemně strávený čas v přírodě a spoustu dalších zážitků.

Na ploše téměř 30 hektarů si mohou návštěvníci prohlédnout, jak se na venkově dříve bydlelo a pracovalo. Selské usedlosti, domky řemeslníků, mlýn i malé roubenky jsou zde uskupeny do vesnic podle oblastí, ze kterých pocházejí. Zemědělské plochy a zahrádky obhospodařujeme podle starých metod a nechybí zde samozřejmě ani domácí zvířata, která dříve ke každému hospodářství patřila.

Pokud si naplánujete návštěvu skanzenu na víkend, nabízíme tyto tématické akce:

5.-7. 7. zde bude hostovat skupina  z Řezna, členové skupiny pod vedením historika Thomasze Nowaka poskytnou návštěvníkům fundovaný náhled do doby kolem roku 1809. Aktéři v dobových kostýmech předvedou jak se rekrutovali vojáci do armády.

14.7. se zaměříme na téma roku – „Ze správného dřeva“. Návštěvníky očekává akční den a spousta informací o lese, dřevě, dřevozpracujících řemeslech, stavebních technikách a pro děti bude připravená kreativní dílnička.

28.7. se bude ve skanzenu sklízet obilí a to mechanicky - kosou a srpem a následně se budou stavět mandele. Do prací se zapojí také muzejní koně. Součástí je  slavnost chleba,  při které kromě čerstvého kváskového chleba z pekařské pece nebudou chybět tvarohové koláče a kynuté pečivo podle původních receptů. 

Ve čtvrtek 15.08.  je v Bavorsku svátek a ve skanzenu se budou u příležitosti Nanebevzetí Panny Marie vázat podle katolického zvyku tradiční bylinkové kytice.

V sobotu 17.8. se bude pro milovníky elegantních koní konat přehlídka  plemených koní z Rottalu z Dolního Bavorska. Jedná se o jeden z nejstarších chovů teplokrevníků v Německu.  

Po procházce skanzenem, která trvá 2-3 hodiny si můžete posedět v našem muzejním hostinci, ochutnat místní speciality a bavorské pivo …

Těšíme se na Vaši návštěvu!

 Skanzen se nachází ve venkovské části města Nabburg. Příjezd je možný po dálnicích A 93 směrem na Mnichov nebo po A6 směr Norimberk. Po sjezdu je cesta vyznačena tabulkami „Freilandmuseum“.

 

Více informací najdete na: www.freilandmuseum.org

Kontakt v češtině:  petrazeitler(zavináč)sad-online.de 

Reklama od přátel z Googlu

Reklama

Rodenstock Klatovy
Rodenstock Klatovy
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Propagační materiály i knihy s historickou a turistickou tématikou, výroba pohlednic včetně nafotografování. (*I)
Moderní penzion pod horou Ostrý. Společenská místnost vhodná i pro pořádání seminářů. Venkovní posezení, grilování.

Reklama od přátel z Googlu