Muzejní sezóna ve Volarech zahájila.

Je již dlouholetou tradicí, že volarské muzeum se otvírá o prvním květnovém dni.

Pod střechou muzea se sešlo hodně lidí, kteří byli zvědavi na to, co letošní expozice nabízí. Nové vedení kulturně informačního centra v čele s Jaroslavem Pulkrábkem mělo na přípravu velmi málo času, i přes tento handicap se jim podařilo připravit pěkné expozice, kdy dvě jsou úplně nové.

Slavnostní den zahájil starosta města Vít Pavlík, který na úvod přivítal místostarostku Janu Bártovou, poděkoval lidem, že přišli v tak pěkném počtu a představil nového ředitele Kulturního informačního centra města Jaroslava Pulkrábka veřejnosti.

Vít Pavlík v úvodu uvedl, že jde o tradiční zahájení muzejní sezóny a že ta letošní přinese několik změn. Poděkoval Jaroslavu Pulkrábkovi s jeho týmem, že za krátkou dobu udělali velký kus práce a ve městě se o ní ví. Dále představil změnu v muzeu, které bude mít svého správce a novu otevírací dobu. Na závěr popřál všem pěkný sváteční den a ať se jim v muzeu líbí.

Poté se krátce představil Jaroslav Pulkrábek, který poděkoval, že lidé přišli v takovém počtu a krátce představil jednotlivé expozice. Dvě jsou úplně nové a to Železniční kancelář, která poukazuje na příjezd prvního vlaku do Volar. Na na této expozici se velkou měrou podílel Stifterův pošumavský železniční spolek Vimperk za což ve svém slovu autorům poděkoval. Druhá je Domov a ruční práce, která ukazuje na domácnost našich babiček a prababiček. I tato se velmi zdařila. Tradiční expozice jsou Pochod smrti, Svět uniforem a vojenství, Zlatá stezka, Staré Volary ve fotografii a expozice z darů volarských občanů z domácností, jako kafemlejnky, různé ozdoby a nářadí. No a po té již pan Jaroslav Pulkrábek vyzval k prohlídce muzea a byl o ní velký zájem.

V rámci programu vystoupilo Saxofonové kvarteto ZUŠ Volary pod vedením umělecké vedoucí Kateřiny Pavlíkové. A na nejmenší návštěvníky čekalo divadlo O neposlušných kůzlátkách a po celý den mohly děti navštívit dílničku, kde si mohly kreslit, malovat i číst.

Nová muzejní sezóna ve Volarech je zahájena, stejně tak jako ta turistická, kdy pro turisty mimo muzea bude po celý týden otevřeno Informační centrum na náměstí. Tak tedy vážení turisté Volary vás vítají a ať se vám u nás líbí.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Komplexní dodávka inženýrských, průmyslových i bytových staveb. Developerská činnost, reality.
Cenově výhodné ubytování v nekuřáckém RZ České pošty, 200 m od břehu Lipenské přehrady. (*I)

Reklama – Google