VYHLÍDKA | MĚSTSKÝ ÚŘAD BĚLÁ NAD RADBUZOU

VYHLÍDKA

Vyhlídka

 

Nachází se severovýchodně od města, necelé 2 km z centra. Je to zastřešená plošina, doplněná lavičkami a nezbytnou informační tabulí, kde se příchozí doví základní údaje. Vyhlídkové místo je jednou z domažlických vyhlídek, vybudovaných z iniciativy Svazku obcí Domažlicko a z prostředků Dispozičního fondu Program přeshraniční spolupráce Cíl 3 ČR - Svobodný stát Bavorsko 2007-2013. Další vyhlídky: Chrastavice, Tlumačov, Újezd, Díly, Čerchov, Čermná, Puclice, Kvíčovice, Semněvice.

Vyhlídka stojí na kopci Pohořelec, v nadmořské výšce 524 metrů. Zájemcům nabízí pohled na jihozápadní panorama pohraničních hor, od šumavských vrcholů Ostrého a Velkého Javoru, přes nejvyšší horu Českého lesa Čerchov a blízký Velký Zvon až po Přimdu. Přístup k vyhlídce je z náměstí směrem na Bor, na konci města před elektrorozvodnou vlevo do kopce po cestě směrem ke stožáru mobilních sítí. Poslední úsek trasy vede po louce.

Vyhlídka jistě bude i lákavým místem k zastavení pro cyklisty, neboť v její bezprostřední blízkosti povede připravovaná část cyklostezky z Bělé na Sycherák, která bude součástí mezinárodní cyklotrasy č. 37 Paříž – Praha.

Vyhlídka byla slavnostně otevřena 28. června 2014, během XIV. letního turistického srazu, který hostila právě Bělá nad Radbuzou.

Kliknutím na obrázek jej zvětšíte

 

 Původně tu stála hruška v širém poli,

pak bodláky.

 

A to je výsledek.

 

Slavnostní otevření.

 

Pohled k jihozápadu na Velký Zvon.

Prohlášení o přístupnosti | Obsah stránek spravuje: Městský úřad Bělá nad Radbuzou | Webdesign & hosting : ŠumavaNet.CZ