MODRAVA A OKOLÍ : POKOJ V KRAJINĚ - KLIDOVÁ A INFORMAČNÍ PLOCHA NA MODRAVĚ

Czech • Deutsch • English

Pokoj v krajině - klidová a informační plocha na Modravě

Na podzim roku 2010 vyrostl na soutoku Modravského a Roklanského potoka na Modravě moderní objekt návštěvnické infrastruktury - klidová a informační plocha.Jedná se o představu zpevněné plochy inspirované formou listu. Pochozí plocha je vyrobena z pozinkovaných pororoštů kladených na ocelové profily. Po obvodu jsou umístěny dvě polykarbonátové desky, které budou sloužit jako informační panely. Na pochozí pororoštové ploše jsou umístěny venkovní křesla a stolky.

Křesla a stolky dotvářejí společně s tvarem listu dojem „obytného pokoje“.  Pokoj v krajině je jakýmsi zamyšlením nad tím, kde končí anebo začíná krajina a naopak, kde si pro sebe člověk vymezuje svoje teritorium. Cítíme, že vstupujeme do něčeho jiného, ale přitom jsme stále obklopeni okolím. Ani skleněné desky netvoří výraznou bariéru mezi námi a přírodou. Člověk je tak vystaven pocitu, který by měl simulovat komfort obývacího pokoje, jež je ale součástí krajiny.

 Další fotografie naleznete v fotogalerii zde ...

Investor: Obec Modrava
Projektant: Ing. ak. arch. Jan Šépka
Dodavatel: Jaroslav Prošek, Umělecké kovářství, zakázková kovářská a zámečnická výroba

 Jak se Pokoj v krajině stavěl
Díky tomu, že se jedná o prvky vyrobené v dílně, bylo možné přivézt na místo pouze jednotlivé dílce a následně je smontovat k sobě během jednoho dne.


Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Modrava
Prohlášení o přístupnosti | Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ | Grafický návrh: Studio Najbrt
Nahoru Nahoru