Zimní pěší trasy na Modravsku

Pěší turisté vyrazit na 2 km procházku podél Modravského potoku směrem na Březník, kde lyžařská trasa vede souběžně se silnicí po bývalém pásu „železné opony“. Ještě delší vycházkovou trasou je okruh z Modravy k Tříjezerní slati a odtud směrem ke Vchynicko-Tetovskému kanálu na Rokytu. Celkem přes 6 km. Pěšky se dá jíti mimo komunikaci s autoprovozem až na samotný začátek plavebního kanálu, vzdáleného opět jen 2 km od Modravy.

Trasy udržovány ve spolupráci se Správou  Národniho parku Šumava.

Veřejnosti se zimníé pěší turistika zjevně zamlouvá. „Nedovedla jsem si představit, co tu (na Modravě) budu s dětmi celý týden dělat, neboť jsou příliš malé nato, aby celý den stály na lyžích. Ale na tuto cestu je v klidu mohu vzít na procházku a oni si dostatečně ve sněhu vyhrají. Je výborné, že je to tu naprosto bezpečné bez jakéhokoliv provozu,“ řekla nám nadšená babička s vnoučaty, které dostala na opatrování. Zimní vycházkové trasy jsou určeny pro všechny, ale nejvíce radosti asi připraví rodičům s dětmi v kočárku, tažených na saních nebo bobech.

Tato informace  byla připravena ve spolupráci s Josefem Štemberkem ze sekce vnějších vztahů správy NP a CHKOŠ a Radovanem Holubem, tiskovým mluvčím Správy NP a CHKO Šumava