Přispěj i ty na provoz a údržbu běžeckých stop

Vážení návštěvníci Kvildy,

vítáme Vás v běžeckých stopách v okolí naší obce. Aktuální úpravu stop rolbou je možné sledovat na stránce mapy.cz v zimní mapě

Úprava cca 35 km běžeckých stop v k. ú. obce Kvilda vyžaduje velké nároky a úsilí pracovníků i techniky. Běžecké trasy jsou pravidelně prořezávány, v letošní zimní sezóně 2023/2024 při velmi silných větrech došlo i k pádu mnoha stromů, které musíme z cest odstraňovat. Jeden nájezd rolbou všech běžeckých tras, o které se staráme, trvá přibližně 4,5 hodiny a dle loňských cen se jedná o částku cca 16 000,- Kč. Počet provedení strojové úpravy stop se každý rok liší dle sněhových podmínek, ale řádově se jedná o statisíce. Obec vlastní rolbu, která je již 18 let stará a potřebuje více náročnějších servisních zásahů. Není také možné na tomto typu stroje rozšířit vzdálenost rozestupu mezi stopaři, tak aby bylo možné mezi stopami bruslit. Cena nové rolby je přibližně 5 miliónů, což je mimo možnosti obce Kvildy a bez dalších zdrojů by nebylo možné úpravu stop financovat.

Obec Kvilda založila veřejnou sbírku na provoz a údržbu běžeckých stop v okolí Kvildy a dovolujeme si Vás oslovit s prosbou o příspěvek při shromažďování finančních prostředků pro další zimní sezóny.

Platba na účet veřejné sbírky obce Kvilda č. ú. 332854360/0300

 

 Leták veřejné sbírky ke stažení:

Děkujeme, že se chcete podílet na zlepšení kvality a údržby běžeckých stop.

Obec Kvilda