KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : SPORT, TURISTIKA

 Znak obce Kubova Huť
Cesta: Titulní stránka > Sport, turistika

Sport, turistika

V obci je lyžařům k dispozici moderní ski areál s umělým zasněžováním a upravené lyžařské stopy. Pro sportovní vyžítí jsou připraveny tenisová hřiště a bazény. Je možno zde hrát minigolf, odbíjenou i ostatní míčové hry. K dispozici je tu v létě půjčovna horských kol a sportovních lodí s možností dopravy na horní tok Vltavy.

V Kubově Huti se nachází největší discgolfové hřiště v České republice. Discgolf vznikl v 70. letech v USA a je sportem pro celou rodinu.

Okolní lesy jsou plné hub a borůvek.

Sport, turistika

Přehled jízdních řádů ideálních pro poznávání Šumavy – Zelené autobusy, Igelbusse
Aktuální a základní informace pro vodáky
V Kubově Huti se nachází největší hřiště v České republice. Discgolf vznikl v 70. letech v USA a je sportem pro celou rodinu.
Přijeďte si užít Šumavu v okolí Boubína na pohodu
Čtyří kvalitní sjezdovky, umělé zasněžování, lyžařská škola, půjčovna a ski servis. Snowpark a minipark pro začátečníky. Bezplatné parkování.

Léto: Pro letní turistiku jsou zde vyznačeny pěší trasy, pro cyklisty pak cyklotrasa č. 1032 (18 km) Vimperk- Lipka-Kubova Huť. Okolí však skýtá celou řadu dalších možností pro výlety na kole.

Turistické trasy Po modré značce se například můžete vydat od nádraží k Johnovu kameni, věnovanému někdejšímu vimperskému knížecímu lesmistrovi Josefu Johnovi, který měl velkou zásluhu na zřízení boubínské rezervace. Odtud pak zamíříte přímo k zalesněnému vrcholu Boubína. Po červené značce se zase můžete z Kubovy Hutě vypravit přes Obrovec pod Světlou horu k Vlčímu kameni, který stojí v místech, kde byl 2. prosince 1874 zastřelen poslední šumavský vlk.

Zima: V zimě jsou zde vhodné podmínky pro běžkaře na upravených běžeckých tratích s okruhem : 2 km, 4 km, 6 km a 20 km v oblasti Kubova Huť-Šerava- Obrovec- Kubova Huť. Běžecká trať je u obce Šindlov napojena na běžecký okruh lyž. tratí Národního parku Šumava. Na přilehlých svazích jsou kvalitní lyžařské vleky Skiareálu Kubova Huť.

Tipy pro pěší turistiku

Vyznavačům zimní turistiky, kteří až tolik nelpí na pohybu v upravené lyžařské stopě a chtějí si udělat na Šumavě nenáročnou túru na běžkách nebo na sněžnicích je určen právě tento výlet.
Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ