KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : SILVESTR 2012 - VLAK SEDMI MOŘÍ A SILVESTROVSKÝ VÝSTUP NA BOUBÍN

 Znak obce Kubova Huť

Silvestr 2012 - Vlak sedmi moří a silvestrovský výstup na Boubín

Silvestr 2012 se již potřinácté nemohl obejít bez silvestrovské tradice – Silvestrovského vlaku a masového výstupu na Boubín. Celkem čtyřikrát pendloval Vlak sedmi moří mezi Vimperkem a Kubovou Hutí, ten první vyjížděl ještě za tmy už ze Strakonic.

Příznivé počasí přilákalo tentokrát neobvyklé množství účastníků nejen na cestu po kolejích, ale také k výstupu z Kubovy Huti na nejvyšší horu vnitřní části Šumavy, 1362 m vysoký Boubín. Lebka se zkříženými hnáty na lokomotivě naháněla sice strach z ohrožení života, znamenala však jen symbol pirátského doprovodu. Vlaku s pěti vagóny tažených dieselovou lokomotivou řady 749 velel lodní kapitán, který procházel mezi cestujícími spolu s klasickými i novodobými piráty, pestrobarevnými rybami, medúzami a žralokem. Nechyběl ani Robinson s věrným Pátkem. Nejčastěji se objevovala zlatá rybka, která se snažila všem plnit přání, ale většina jich zůstala za hranicemi jejích reálných možností. Ke každoročnímu koloritu již tradičně patřila ukázka vybavení a techniky Horské služby, prodej upomínkových předmětů, Pojízdná pohádková kancelář a občerstvení.  Nad nádražím si mohli zájemci vyzkoušet své masherské schopnosti a svézt se na saních tažených psím spřežením.Zástupy pokořitelů Boubínu mířily k vrcholu již od časného rána a vystřídalo se jich tam tentokrát dobře přes tisícovku. Zledovatělou cestu skoro do výšky 1200 m způsobily v předchozích dnech denní teploty nad nulou a také udupaný povrch od turistů v předsilvestrovském období. Nad toto výškou panovala sněhová idyla, ukázalo se i sluníčko. Na hřebeni foukal docela ledový nárazový vítr. Kdo vystoupil na rozhlednu, zakusil jej ještě více. I když se vzdálené Alpy halily do mraků, pohled na šumavské vrcholy a do vnitrozemí všichni ocenili. Výborná nálada, největší samoobslužný bufet z donesených zásob v pevné a tekuté formě, vzájemná přání k novému roku, osvědčení o dosažení vrcholu s pamětní pohlednicí i zápisy do vrcholové knihy – to byl kolorit neustále se obměňujícího shluku lidí pod rozhlednou.
Se všemi z letošního výstupu i těmi, kteří se teprve rozhodnou netradičně prožít poslední den v roce a přesvědčit se, že je pro ně překonání takřka 400 m výškového rozdílu výbornou rozcvičkou pro silvestrovský večer, se těšíme na další setkání na Boubíně 31.12.2013. Šťastný nový rok!

Více fotografií naleznete ve fotogalerii zde

Text a foto: František Janout. www.sumavanet.cz


Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ