KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : SILVESTR 2011 NA BOUBÍNĚ

 Znak obce Kubova Huť

Silvestr 2011 na Boubíně

Silvestr 2011 se již dvanáctým rokem stal na Kubově Huti atrakcí jízdou silvestrovského vlaku, tentokrát v cirkusovém stylu. Ale vlak zaznamenal také jednu premiéru: tentokrát vyjížděl už ze Strakonic a dokonce za časného rána, kdy ještě panovala hluboká tma.
Přesto to neodradilo rok od roku přibývající příznivce silvestrovské zábavy na kolejích a příznivce výstupu na nejvyšší horu vnitřní části Šumavy. Ve Vimperku se vlak po půlhodinové pauze zaplňuje dalšími účastníky. Jízdu do nejvýše položené železniční stanice v Česku jim zpestřovali nejen cirkusoví artisté, žongléři a šaškové, ale také medvědi slon a tygři. Ti se starali o zábavu i po vystoupení z vlaku na Kubově Huti. Tak se klidně stalo, že se drezúra tygrů změnila na drezúru krotitele a posléze i přihlížejících. Jako každoročně nemohl chybět ani prodej upomínkových předmětů, občerstvení, Vlaková pošta a Pojízdná pohádková kancelář. Pozornost vzbudila také přítomnost Horské služby, která tu prezentovala své vybavení a techniku.

   
    
    
   
   
   
   

Na cestě k vrcholu Boubínu bylo od časného rána rušno. Čerstvý sníh, který pokryl zledovatělý povrch po inverzi v předchozích dnech, teplota mírně pod nulou, jen sem tam poletující sněhové vločky a bezvětří trumfovaly před mlhou. Přátelsky nakloněné počasí tak přilákalo na vrchol kolem tisícovky silvestrovských poutníků. Při vstupu na rozhlednu, potvrzeným pamětní pohlednicí od starosty Kubovy Huti Zbyňka Kloseho, mohl každý věnovat dobrovolný příspěvek. Cvakání spousty digitálních fotoaparátů, přípitky a vzájemná přání k novému roku i doplňování kalorií ztracených při výstupu – to byl kolorit neustále se obměňujícího shluku lidí pod rozhlednou. Ani tentokrát nechyběla na vrcholu tradiční a neodmyslitelná sněhová lázeň dvou borců ze strakonického KČT.

   
    
    
   

Celkem čtyřikrát vyjížděl silvestrovský vlak z Vimperku na Kubovku, takže k vrcholu mířili jednotlivci, skupiny a rodiny s dětmi ještě po poledni. To se dokonce na chvíli ukázalo nad nádražím i sluníčko. Slova chvály typu: „příjemné zpestření posledního dne v roce“ nebo „to nemá chybu“ jenom potvrdila, že silvestrový výstup na Boubín 2011 byl nepochybně nejvydařenějším za celu svoji historii.

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ  

 Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii zde...


Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ