KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : BOUBÍN - ROZHLEDNA (1362 M N.M.)

 Znak obce Kubova Huť

Boubín - rozhledna (1362 m n.m.)

Otevřeno nonstop

Hora Boubín (1362 m) tvoří spolu s ostře tvarovaným Bobíkem (1264 m) charakteristickou siluetu.

Dřevěná rozhledna vysoká 21 metrů umístěná na vrcholu Boubína. Po dřevěném schodišti umístěném v ose věže se turista dostane až na ochoz, umístěný v sedmém nadzemním podlaží. 
Rozhledna je otevřená celoročně.

Věž je v základně široká 7* 7 m a ve vrcholové části se zužuje na šířku 4 * 4 m.

Rozhledna byla postavena v období od července do listopadu 2004. Původně zde stával až do roku 1974 dřevěný triangulační bod s vyhlídkovou plošinou.

Dne 3. srpna 1867 navštívil Boubín kardinál Bedřich Schwarzenberk, na což upomíná pamětní kámen s jeho jménem na vrcholové skalce.

Jak se tam dostaneme:

  • Z Kubovy Hutě - po modré značce 4,5km
  • Ze Zátoně - po modré značce 8,5km
  • od žel. st. Zátoň resp. parkoviště Idina Pila - po zelené a modré - 6,5 až 9km


Vstupné:

Na rozhledně je instalovaný turniket:

Cena za 1 osobu:

 Platba kartou   
 50,- Kč
 Platba SMS
 60,- Kč

Vážení návštěvníci,

od léta 2020 jsme se rozhodli vybírat vstupné na boubínské rozhledně. Důvodem pro toto opatření je nutnost začít shromažďovat finanční prostředky na novou rozhlednu, jejíž cenu odhadujeme na cca 10 000 000,- Kč. Stávající rozhledna se pomalu bude blížit ke konci své životnosti, bude ji potřeba rozebrat a uklidit mimo území rezervace a místo ní postavit novou, která bude sloužit všem, kteří mají rádi Šumavu a nádherné výhledy z vrcholu Boubína.

Cenu nové rozhledny samozřejmě jen odhadujeme, vycházíme přitom z toho, že současná rozhledna se pořídila za cca 3 000 000,- Kč před patnácti lety, v loňském roce se postavila kopie Boubínské rozhledny poblíž Bavorova za 6 000 000,-Kč, přitom na místě, které je dostupné mechanizaci. Zde na Boubíně jsou podmínky mnohem těžší, použití mechanizace velmi komplikované, a navíc musíme tu současnou demontovat.

Velmi děkujeme za pochopení a doufáme, že postupně a hlavně společně získáme finanční prostředky pro vybudování nové rozhledny.


Za Obec Kubova Huť Zbyněk Klose, starosta
tel. 608 94 14 94, info@kubovahut.cz


Mapa
(c) Text & foto: ŠumavaNet.CZ

Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ