KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : TŘÍSTOLIČNÍK /„DREISESSELBERG“ (1312 M N.M.)

 Znak obce Kubova Huť

Třístoličník /„Dreisesselberg“ (1312 m n.m.)

Na území česko-bavorsko-rakouské státní hranice se nachází masiv Třístoličník/ „Dreisesselberg“ se svými 2 vrcholky – „Hochstein“ (1332 m n.m.) a „Dreisesselstein“ (1312 m n.m.). Z Hochsteinu je nezapomunutelný výhled na Šumavu. Pod vrcholkem stojí kaplička.

Tato oblast je zalesněná, porostlá kapradinami, kořeny stromů a samorostlými starými lesy. Na úpatí Třístoličníku leží Rosenbergský zámeček/ „Rosenberger Gut“ – dnes mládežnická ubytovna. V letech 1855-1866 navštěvoval tuto usedlost spisovatel A. Stifter a popsal ji ve svém románu Wittiko (Vítek). V jedné části objektu je dnes zřízeno malé muzeum A. Stiftera. Zde také končí hlavní pěší turistická stezka vedoucí přes hraniční hřeben. Místní pozoruhodností je obrovská hromada kamene přírodního původu označovaná jako „Steinernes Meer“.

V létě: pohoří Dreisesselberg je dobře přístupné díky pečlivě značeným turistickým stezkám.

V zimě: zimní sporty na Trojstoličníku jsou velice oblíbené a také svělé.

Příjezd: Z České republiky lze přijet do této oblasti přes hraniční přechod Strážný/ „Philipsreut“, v Bischofsreutu odbočit směrem na Haidmühle a pokračovat až na parkoviště pod Třístoličníkem. Další možností je směr od Freyungu hranicí Lackenhäuser do Rakouska - tam se nachází rozhledna Moldaublick.


Mapa
(c) Text & foto: ŠumavaNet.CZ

Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ