KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : SILVESTR 2017 NA KUBOVĚ HUTI

 Znak obce Kubova Huť

Silvestr 2017 na Kubově Huti

Déšť, mlha, rozbředlý sníh, studený vítr na vrcholu … Jakoby se tentokrát přírodní živly spikly proti nadšencům, kteří se rozhodli zakončit starý rok tradičním výstupem na Boubín. Přesto to letošní účast nijak zvlášť nepoznamenalo.

Hlavní vlna vystupujících přijela již první jízdou Silvestrovského vlaku, další, každoročně nejsilnější vlna, která přijíždí necelou půlhodinu po této jízdě pravidelným vlakovým spojem z Vimperku, nabrala letos hodinové zpoždění, neboť stoupání na Kubovu Huť motor zaplněného vlaku nějak nezvládal. O zábavu všech bez rozdílu věku se tentokrát staraly postavy z muzikálů a popové hudby.

Dopolední pokořitelé Boubínu vystupovali za deště a museli se potýkat s náledím a podkluzujícím rozbředlým sněhem. Cesta byla po celé délce volná, jen kolem ní bylo možno na několika místech vidět následky listopadové vichřice. Nejobtížnější část výstupu byly dřevěné schody a chodník cca 1 km pod vrcholem, na nichž ležel zledovatělý sníh. Na hřebeni a nejvíce na vrcholu foukal nárazový studený vítr. Viditelnost z rozhledny byla jen pár metrů, takže někteří na ní ani nevystupovali.

Těm, kteří si ráno dopřáli delší čas v posteli a na Boubín vyrazili později, bylo paradoxně dopřáno i lepší počasí – po poledni přestalo pršet a občas prosvitlo i sluníčko.

Fotogalerii z akce naleznete zde....

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ


Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ