KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : SILVESTROVSKÁ PŮLNOC NA BOUBÍNĚ 2016/2017

 Znak obce Kubova Huť

Silvestrovská půlnoc na Boubíně 2016/2017

Jen pár desítek nadšenců zamění oslavu Silvestra v restauracích nebo ve svých vyhřátých příbytcích za turistické výšlapy a vydávají se v noci na vrcholy kopců nebo hor. K nejatraktivnějším, který v oblasti Šumavy a Pošumaví berou během toto dne davy doslova útokem, patří Boubín. Ale výstup na půlnoc má svoji zvláštní atmosféru a je i přes svoji náročnost mnohem kouzelnější a romantičtější. O Silvestru 2016 se to naplnilo dvojnásob.

Příznivé povětrnostní podmínky přetrvaly i po setmění. Při výstupu z Kubovy Huti umocnila nádhernou noc bez měsíčního svitu neskutečně černá obloha, která nad hlavou rozzářila myriády hvězd. Jejich krásu naplno ukázal kruhový rozhled z Boubínské rozhledny. A nezářila jen obloha, kolem dokola pod rozhlednou i na vzdáleném obzoru zářila světla desítek osad, nejen ze Šumavy, ale i daleko od ní. Z mnohých bylo vidět záblesky i slyšet výbuchy půlnočních ohňostrojů.

Pro pětadvacítku mladých lidí, kteří se na půlnoc na Boubín vydali, byla plošina na vrcholu rozhledny těsná, ale nedalo se jinak – pro přípitek a vzájemné přání do nového roku povznesla všechny z 1362 m o 21 m výše.

Úspěšný start do nového roku 2017 s nadhledem z výšky 1362 m!

Text a foto: František Janout, SumavaNet.CZ


Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ