KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : SILVESTR 2016 NA KUBOVÉ HUTI - TRADIČNÍ SILVESTROVSKÝ VLAK Z VIMPERKA A VÝSTUP NA BOUBÍN

 Znak obce Kubova Huť

Silvestr 2016 na Kubové Huti - tradiční silvestrovský vlak z Vimperka a výstup na Boubín

Také o silvestru 2016 byla naplněna, tentokrát již po sedmnácté, tradice silvestrovských jízd zvláštních vlaků z Vimperka na Kubovu Huť. Většina účastníků se ovšem nespokojila s pouhou jízdou vlakem a vydala se houfně davem pozdravit příchod nového roku na vrchol Boubínu.
Obdiv a uznání patřily opět všem, kteří se každý rok s jiným námětem starali o zábavu dětí i dospělých. V letošním roce figurovali v silvestrovských vlacích a na nádražích ve Vimperku a Kubově Huti postavy ze všech koutů světa.

Ideální povětrnostní podmínky - slunečno a obloha bez mráčku přilákaly k výstupu na Boubín skalní i sváteční turisty bez rozdílu věku a pohlaví, vytrénované borci i ty, pro něž byla 10 km pěší túra na Boubín a zpět jediným sportovním výkonem za celý uplynulý rok. Nikdo se nemusel brodit hlubokým sněhem a slabá vrstva sněhu stačila, aby navodila zimní atmosféru a pozvedla dobrou silvestrovskou náladu. Odměnou všem byl nádherný výhled z boubínské rozhledny až ke vzdáleným alpským štítům.

Pod rozhlednou se rozložil největší veřejný bufet pod širým nebem z donesených zásob. Mohutný zájem o výstup na rozhlednu musel být regulován, aby nedošlo k jejímu přetížení. Každý mohl za symbolický příspěvek na údržbu rozhledny obdržet pamětní pohlednici.

Také přípitek novému roku právě při jeho zlomu o půlnoci na vrcholu Boubínu si už také získal své příznivce. Jak to vypadalo tentokrát, se dozvíte v novoroční reportáži „Silvesrovská půlnoc na Boubíně.

Jako v minulých letech, nechybělo na Kubově Huti občerstvení, prodej upomínkových předmětů a pohádková kancelář. Horská služba, předvedla svoji techniku a vybavení, které se těšily velkému zájmu zejména dětí.Úspěšný start do nového roku 2017 a co nejvíce prosluněných dní, jako byl tento silvestrovský!

Více fotografií najdete v naší  fotogalerii zde …

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ
Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ