KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : SILVESTR 2014 - TRADIČNÍ SILVESTROVSKÝ VLAK NA KUBOVU HUŤ A VÝSTUP NA BOUBÍN

 Znak obce Kubova Huť

Silvestr 2014 - Tradiční Silvestrovský vlak na Kubovu Huť a výstup na Boubín

O silvestru 2014 již patnáctým rokem vyjížděl celkem čtyřikrát z Vimperku na Kubovu Huť tradiční Silvestrovský vlak, stejně tradičně spojený s výstupem na vrchol Boubínu.

Na přísunu účastníků se kromě Silvestrovských vlaků podílely i pravidelné spoje a doprava po vlastní ose. Příznivé povětrnostní podmínky – teplota mírně pod bodem mrazu a okolo 25 cm sněhu, který v noci a ráno připadl, podpořily rok od roku vzrůstající počet zájemců o pokoření Boubínu v posledním dni v roce. A to přesto, že tentokrát hustá mlha a mrznoucí mrholení na vrcholu umožnilo dohlédnout nejdále na vrcholky nejbližších, námrazou obalených smrků.

O zábavu dětí i dospělých se na nádraží ve Vimperku, na Kubově Huti a přímo ve vlaku staraly známé komiksové postavy - Rychlé šípy, Čtyřlístek, Superman, kačer Donald a mnoho dalších.

Na Kubově Huti, jako v minulých letech, nechybělo občerstvení, prodej upomínkových předmětů a pohádková kancelář. Zájemci se mohli také seznámit s technikou a vybavením Horské služby a pro děti bylo připraveno atraktivní svezení na saních tažených psím spřežením.

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ 

 

 

 

Další fotografie naleznete v naší fotogalerii zde...

 


Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ