KUBOVA HUŤ A OKOLÍ : SILVESTR 2013 - NETRADIČNÍ VÝSTUP NA BOUBÍN A TRADIČNÍ SILVESTR NA KUBOVĚ HUTI

 Znak obce Kubova Huť

Silvestr 2013 - Netradiční výstup na Boubín a tradiční silvestr na Kubově Huti

Silvestr 2013 sliboval slunečné počasí a dobrou viditelnost z Boubína a to znamená, zejména při svítání, pastvu pro fotografické objektivy. Proto jsem tentokrát zvolil „protiproudovou“ variantu a stovky účastníků silvestrovského výstupu z Kubovy Huti, jsem se potkával až po cestě dolů.Východy slunce z Boubínské rozhledny jsou stejně neopakovatelné jako atmosférické a povětrnostní podmínky a patří k nezapomenutelným zážitkům. Tím spíš, když jde o svítání v posledním dni v roce. Více než dvacet nadšenců nelenilo ještě za hluboké tmy vyrazit při světlu čelovek k vrcholu, aby z výšky 1383 m (tolik má vrchol Boubínu spolu s rozhlednou) pohlédli do tváře rodícího se rána v posledním dni roku 2013.

Předpověď meteorologů se vyplnila a od jihovýchodu podélně se nasunující pás oblačnosti způsobil, že se paprsky slunce začaly rozlévat po okolní krajině se čtvrthodinovým zpožděním.

S přibývajícím ránem, pak začali na vrcholu přibývat i další silvestrovští pokořitelé, aby si vzájemně popřáli i připili do nového roku.

 

A podívejme se také na Kubovu Huť, kam letos již po čtrnácté vyjížděl z Vimperku zvláštní silvestrovský vlak, tentokrát v detektivním duchu.

Jako vždy se také těšila zájmu, převážně dětí, vozidla a vybavení Horské služby Šumava. Oproti předchozím letům se rozšířil počet stánků s občerstvením, což připomínalo spíše tradiční českou pouť. Ale určitě to neubralo nic z nadšení a odhodlání všech, kteří přijeli na rozloučení se starým rokem pokořit Boubín.

 

 

Šťastný nový rok 2014!

Více fotografií najdete ve fotogalerii zde …  

Text a foto: František Janout, SumavaNet.CZ


Připravuje: Informační server ŠumavaNet.CZ ve spolupráci s Obecním úřadem Kubova Huť
Webdesign & hosting: ŠumavaNet.CZ