Kubova Huť je připravena na příliv turistů a lyžařů.

I v 1000 metrech nad mořem, které Kubova Huť má přímo na hotelu Kristián je oprávněná obava z toho jak se bude vyvíjet pandemická situace a jaké budou případné hygienická opatření jak z důvodu Covid 19 a nového viru Omikron. Ty mohou přinést nové restrikce omezení lyžování, ve které zde nedoufáme.

Tradičně touto dobou vás informuji o lyžování a možnosti ubytování a výuce v lyžařské škole v obci 1000 metrů nad mořem Kubově Huti. Kubova Huť je připravena na zimní sezónu, jako vždy dobře, pan hoteliér i majitelé penzionů se těší na první návštěvníky a všichni věří, že opatření nebudou tak silná, jako loni. Na Kubově Huti je v současné době zasněžen a dále zasněžován svah Školní, a lyžařská sezóna zahájila již v sobotu 18. prosince. Novinky, na zimní sezónu budou dvě a to pokladna, která je na parkoviště u svahu Školní a s ní je propojena půjčovna lyží a servis lyží, a placení lyžařské školy. U vleku tedy ski pas již nekoupíte. Druhá ta je nepříjemná a jde o navýšení cen jízdného cirka deset procent a to z důvodu navýšení cen energií.

Ubytovací kapacity jsou v penzionech, horských chatách a hotelu Kristián. Loňská pohroma, kdy se SKI areály v celé zemi uzavřely se snad nebude opakovat. V té době všichni pracovali na vylepšení, interiérů, ale i venkovních prostor a fasád. Hotel Kristián doznal změn zejména v interiéru, vylepšení je v sauně a plaveckém bazénu a venkovní prostor byl opláštěn. Zajímavá je horní linie, která ukazuje oněch 1000 metrů nad mořem a znak s názvem hotelu je doplněn o zajímavý prvek znázorňující vrstevnice místa.

Milovníci bílé stopy si musejí zatím počkat, neboť sněhová pokrývka na nich ještě není. Pokud přijde dostatečná sněhová pokrývka budou najížděny ze známého místa za Obrovcem. No jak vid víš je nyní v režimu placeného vstupu přes turniket, který je zde umístěn cena 50,- Kč při placení kartou a 60,- Kč za platbu přes sms. Získané finance půjdou samozřejmě do obnovy rozhledny. Veškeré informace k této rekonstrukci získají návštěvníci na našich webových stránkách obce a k lyžařské sezóně na webu SKI Kubovka com.

Pokud nebudete chtít lyžovat je možno navštívit Boubín, kde na jeho vrcholu stojí rozhledna ze které je jedinečný výhled na Šumavu a případně i Alpy. Vstup na rozhlednu je placený přes turniket, který je zde umístěn cena 50,- Kč při placení kartou a 60,- Kč za platbou přes sms. Získané finance půjdo do obnovy rozhledny. Veškeré informace k této rekonstrukci získají návštěvníci na našich webových stránkách obce a k lyžařské sezóně na webu SKI Kubovka com. A třeba využijte jízdu šumavskou lokálkou z nejvýše položené železniční stanice v ČR 995 metrů nad mořem do Volar, či Vimperka.

Na horách nezapomínejte na deset pravidel FIS chování na sjezdovkách. Pokud pojedete na výlet do bílé stopy mějte plně nabitý mobilní telefon. Dejte vědět majitelům, kam jedete a v případě nouze si uložit do svého mobilu aplikaci Záchranka a nezapomeňte, že Horská služba má číslo +420 1210.

Ladislav Beran z 1000 metrů nad mořem Kubovo Huťských.

Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Komplexní služby v oboru stavební výroby i dílčí práce. Od projektu, rozpočtu, stavebního povolení až po kolaudaci.
Dostupné a kvalitní ubytování v centru města, vhodné pro sportovce a turisty. Nekuřácké pokoje. (*I)

Reklama – Google