V Záblatském kostele svatého Jana Křtitele zněly v pondělí o posledním dnu prodlouženého víkendu klarinety.

Klarinetový soubor Prachatice, ve složení Jan Hovorka, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil společně se zpěvačkou Petrou Sovovovou přispěly k oslavám 605 let od upálení Mistra Jana Husa v Kostnici. Programem provedl zaplněný kostelík Jan Hovorka umělecký vedoucí souboru.

Zahájilo se Intermezzem Sinfonico od Pietra Mascagniho, úvod který naladil přítomné na správnou notu. Byla to premiéra této skladby stejně jako následujících dvou. Po té následoval průřez hudby stoletími od klasiky, po současné autory. Nechyběla vzpomínka na v pondělí zemřelého Ennia Moriconeho, který dal světu skvělou filmovou a zejména westernovou hudbu. Prachatičtí klarinetisté si ho připomněli jeho nejslavnější Melodií z filmu Tenkrát na Západě, kterou doprovodila zpěvem Petra Sovová. Prachatičtí umělci hráli a a skladby doprovázené zpěvem Petry Sovové pohladily na srdci. Nechyběla ani vzpomínka na Františka Jančíka, prachatického mistra hudby a skladatele, který pro Klarinetový soubor upravil mnoho krásných melodií, a rovněž jeho mistrovství si hudebníci připomněli jednou krásnou úpravou pro klarinety. Závěr patřil Georgu Bizetovi a velmi známou melodií Habanera s opery Carmen.

Prachatičtí, jsou v Záblatském kostele stálými hosty a pro své publikum připravili dva přídavky, kdy ten závěrečný patřil letu vlaštovky z Moravského kraje a bylo to stylové rozloučení.

Byl to velmi povedený hudební podvečer, který lidé v zaplněném kostele ocenili potleskem ve stoje.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion PUPÍK, Modrava
Prodej velkoformátových fotografie. Reportáže - svatby, sportovní a společenské akce. (*I)
Rodinný penzion, bazén, dětský vlek, upravované stopy. Wi-Fi internet. Ideální k rekreaci rodin, seniorů a sportovců. (*I)

Reklama – Google