Vánoční koncert ZUŠ Volary se uskutečnil po dlouhých dvou letech.

Starosta města Vít Pavlík, který je zároveň ředitelem ZUŠ Volary uvedl koncert slovy ,, scházíme se po dvou letech a všichni víme proč. Virus Covid 19 a následná hygienická opatření nám po dva roky nedovolili koncert uskutečnit. Dnes jsme zde a jsem rád, že vás přišlo tolik. Jak sami víte, nebyla to jednoduchá doba nejen pro nás, ale zejména pro žáky, neboť online výuka probíhala, ale pro umělce to bylo hodně složité. Letos jsme začali s normální výukou a začali tvrdě trénovat. Žáci i učitelé se na vás těšili, a jak vidím plný sál tak i vy a za to vám děkuji. No a pokud by se nějaká chybička vloudila, odpusťte jim ji.“ Po té již koncert začal a byly to nádherné a pohodové dvě hodiny.

Koncert zahájily pěvecké sbory Poupátka a Poupata. Sbory které vede umělecká vedoucí Dana Koldinská za doprovodu klavíru Radky Řezankové přednesly mnoho ze svého umění a byl to pěkný začátek. Poupátka tradičně zapívala pohádkové písničky a směsici vánočních koled. Poupata přidala písně známých světových i domácích autorů a v závěru této části programu oba sbory společně zazpívaly písničky a vánoční koledy.

Po pěveckých sborech přišla vystoupení hráčů na hudební nástroje. Flétny, trubky, klavír čtyřručně, saxofony, SaxWork ensemble, Flétnové seskupení FluteCrew, Tambolieros a jejich víření bubnů, to vše podtrhl závěrečným vystoupením V-Band pod vedením umělecké vedoucí Kateřiny Pavlíkové. Krásné melodie současnosti i minulého století zakončili hudebníci stylově skladbou White Christmas.

Téměř plný kinosál po závěrečné skladbě vytrskl ve spontání potlesk. Dětem se dostalo velkého ocenění a uznání stejně tak patří díky pedagogickému sboru ZUŠ Volary a rodičům, že dětem i těžké době vytvořili podmínky k rozvoji svých dovedností.

Vánoční koncert ZUŠ ve Volarech se v sále bývalého kina vydařil, byl krásný úžasný a melodie vánoc spolu s koledami navnadili všechny přítomné do pohody a daly, alespoň na chvíli zapomenout na současný divný stav.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Fotoateliér v centru Nýrska. Fotíme děti, bříška, rodinná foto, portréty, svatby, domácí mazlíčky,...
Restaurace, vinárna. Společenský sál, sauna, masáže, letní sportoviště, dětský koutek. Vleky za hotelem. Vyjížďky na koních. (*I)

Reklama – Google