Šumavská rodačka Lucie Oudová se po úspěšném vydání první knihy „Dary Pošumaví“ (2020) rozhodla sepsat další regionální publikaci. Ta je na rozdíl od první knihy, která je věnovaná rodinám s dětmi, v určitých pasážích zaměřená na těžší život na Šumavě. V knize totiž kromě humorných příběhů najdete i tragické osudy zdejších lidí.

Tato kniha nese název „Bejvávalo na Šumavě – smutno i veselo“. Naleznete v ní krátké příběhy vypovídající o reálném životě lidí na území západní a centrální části Šumavy. Dočtete se o tom, co jim osud přichystal, co museli strpět, co obětovali, ale i jaké humorné příhody se jim kdy udály. Veselé i smutné příhody, které jsou čerpány z dobových novin, od sběratelů folklóru nebo přímo od samotných Šumaváků se vám brzy dostanou pod kůži. U některých se zaručeně pobavíte, u jiných vám ukápne slza.

Knihy jsou od 27. ledna 2022 k dostání v knihkupectví v Sušici, Klatovech, Horažďovicích a poptávat je můžete i na Roubence Zámyšl – ubytování na Šumavě, kde je možné po domluvě (email: lu.oudova@seznam.cz) zároveň i žádat věnování nebo podpis autorky.

Pokud stále váháte, zda jsou právě tyto knihy tím, co byste si rádi přečetli, mrkněte na ukázku zde: bit.ly/KupDarybit.ly/KupSumavu a recenzi ke knize Dary Pošumaví:

https://www.ctemeceskeautory.cz/2021/10/recenze-dary-posumavi-lucie-oudova.html

Foto: Annie Vetyšková
+ úryvek z knihy Bejvávalo na Šumavě - smutno i veselo

Reklama – Google

Reklama

Rekreační středisko Rybník, Český les
AUTOSPOL PLUS spol. s.r.o.
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Zemědělská výroba, sítotisk - potisk reklamních tašek, pytlů,...
Dvou až pětilůžkové pokoje, možnost stravování, internet, terasa, úschovna kol a lyží. (*I)

Reklama – Google