Boubín

Boubín
Boubín
Na vrcholu Boubína (1362 m) se nachází rozhledna. Přímo pod Boubínem má zvídavý turista šanci objevit pozůstatky bohaté činnosti Schwarzenbergů. V roce 1902 dal kníže Adolf Josef Schwarzenberg postavit lovecký zámeček. Lov byl jeho velkou láskou. Za zámečkem stála kaple, součástí celého objektu byly stáje a úpravna paroží. V roce 1930 přebral v rámci pozemkové reformy boubínské lesy stát. O rok později dali Schwarzenbergové zámeček rozebrat a umístit do obory na Hluboké. Lesy České republiky před nedávnem provedly rekonstrukci přidruženého hospodářského objektu.
Pod Boubínem se nachází Boubínské jezírko. Je to vlastně upravená nádrž, která se využívala k plavení dřeva po Kaplickém potoce. 
Boubínský prales se rozkládá na svahu Boubína. Jeho počátek se datuje rokem 1858. Tehdy byla zřízena zásluhou schwarzenberského lesníka Josefa Johna první oplocená plocha, kde zůstaly zachovány nedotčené přírodní pralesovité porosty. Okolo pralesa je vybudována naučná stezka, výchozím a zároveň cílovým místem okruhu je Boubínské jezírko.

Mapa

Mapový systém mapy.sumavanet.cz, (c) Planstudio