Zlatonosná řeka Otava přinášela v době kolonizace Šumavy lidem práci, v současnosti je i velmi vyhledávaným turistickým cílem. Horní tok Otavy je ověnčen několika známými kempy, které poskytují turistům kvalitní zázemí.

Populární kemp v Radešově prošel za poslední rok velkou rekonstrukcí. Kempu, který patří městu Rejštejn, se ujali noví nájemci.  Zajeli jsme se do Radešova podívat a popovídat při výborné kávě s Lukášem Voldřichem a Michaelou Schovánkovou, kteří od jara kemp provozují.

 

V Kašperských Horách provozujete známou pražírnu kávy. Co vás vedlo k tomu začít provozovat i kemp?

Rádi s dětmi v rámci času jezdíme kempovat, jak po Čechách, tak do zahraničí. Máme rádi tento styl života, cestování, poznávání nových lidí.

Kemp Radešov je na nádherném místě – z jedné strany teče řeka Otava a z druhé strany, za stěnou keřů a stromů, je zastávka cyklobusu, který Vás vyveze po celé Šumavě. Kemp má strategickou polohu, co se týče výletů po Šumavě, zároveň je to velmi klidné a příjemné místo. Na jaře je také oblíbeným místem pro vodáky.

Takže když město Rejštejn vyhlásilo konkurz na pronájem kempu v Radešově, rozhodli jsme se, že to zkusíme – a ono to vyšlo…

Kemp za padesát let fungování prošel různými změnami. Můžete shrnout, co se změnilo v posledních několika měsících?

Otevřeli jsme už na Velikonoce. S kempem se v podstatě seznamujeme za provozu a zjistili jsme, že srdcem celého kempu je dobrá sekačka :)

V kempu jsou zrekonstruovány sprchy. Přímo u řeky byly umístěny další dvě chatky, obě jsou pro čtyři osoby.

Nové je také zázemí kiosku, kde se budou připravovat snídaně, obědy i večeře. Budeme nabízet také domácí koláče a výbornou kávu z naší pražírny na Kašperských Horách.

V plánu je i malá prodejna základních surovin s možností objednání ranního pečiva od pana Rendla, a něco málo z drogerie.

Jsou spuštěny webové stránky www.kemp-radesov.cz, kde hosté najdou veškeré informace, včetně obsazenosti našich chatek, kterých je nyní osm, a rezervačního systému.

A vaše plány do budoucna?

Plány jsou velké a budeme se snažit je všechny postupně realizovat. Určitě bychom na příští rok chtěli vytvořit zázemí pro děti. Hřiště pro malé, ale i hřiště na volejbal atd. Rádi bychom také zkusili hudební či divadelní akce nejen pro ubytované, ale to vše ukáže čas.

Máme v plánu mít celoroční provoz. V zimě kvůli zamrzající vodě, bohužel, bez služeb, takže pro vášnivé karavanisty a bydlíkáře, kteří potřebují pouze elektriku, ideální.

Pardon, bydlíkáře?

Ano, bydlíkář je majitel karavanu a fanoušek cestování v karavanu či obytném autě.

A současnost?

Nyní je pro nás nejdůležitější, aby byl kemp příjemný, čistý a pohodový pro naše hosty, aby se k nám a na Otavu rádi vraceli, kemp a Šumavu doporučovali dál…

Děkuji a držíme palce

(ph)

Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Daňové a finanční poradenství
Moderní plně vybavené apartmány 2+kk a 1+kk v krásném prostředí osady Mechov u Srní. WiFi, parkování. (*I)

Reklama – Google