Zlatonosná řeka Otava přinášela v době kolonizace Šumavy lidem práci, v současnosti je i velmi vyhledávaným turistickým cílem. Horní tok Otavy je ověnčen několika známými kempy, které poskytují turistům kvalitní zázemí.

Populární kemp v Radešově prošel za poslední rok velkou rekonstrukcí. Kempu, který patří městu Rejštejn, se ujali noví nájemci.  Zajeli jsme se do Radešova podívat a popovídat při výborné kávě s Lukášem Voldřichem a Michaelou Schovánkovou, kteří od jara kemp provozují.

 

V Kašperských Horách provozujete známou pražírnu kávy. Co vás vedlo k tomu začít provozovat i kemp?

Rádi s dětmi v rámci času jezdíme kempovat, jak po Čechách, tak do zahraničí. Máme rádi tento styl života, cestování, poznávání nových lidí.

Kemp Radešov je na nádherném místě – z jedné strany teče řeka Otava a z druhé strany, za stěnou keřů a stromů, je zastávka cyklobusu, který Vás vyveze po celé Šumavě. Kemp má strategickou polohu, co se týče výletů po Šumavě, zároveň je to velmi klidné a příjemné místo. Na jaře je také oblíbeným místem pro vodáky.

Takže když město Rejštejn vyhlásilo konkurz na pronájem kempu v Radešově, rozhodli jsme se, že to zkusíme – a ono to vyšlo…

Kemp za padesát let fungování prošel různými změnami. Můžete shrnout, co se změnilo v posledních několika měsících?

Otevřeli jsme už na Velikonoce. S kempem se v podstatě seznamujeme za provozu a zjistili jsme, že srdcem celého kempu je dobrá sekačka :)

V kempu jsou zrekonstruovány sprchy. Přímo u řeky byly umístěny další dvě chatky, obě jsou pro čtyři osoby.

Nové je také zázemí kiosku, kde se budou připravovat snídaně, obědy i večeře. Budeme nabízet také domácí koláče a výbornou kávu z naší pražírny na Kašperských Horách.

V plánu je i malá prodejna základních surovin s možností objednání ranního pečiva od pana Rendla, a něco málo z drogerie.

Jsou spuštěny webové stránky www.kemp-radesov.cz, kde hosté najdou veškeré informace, včetně obsazenosti našich chatek, kterých je nyní osm, a rezervačního systému.

A vaše plány do budoucna?

Plány jsou velké a budeme se snažit je všechny postupně realizovat. Určitě bychom na příští rok chtěli vytvořit zázemí pro děti. Hřiště pro malé, ale i hřiště na volejbal atd. Rádi bychom také zkusili hudební či divadelní akce nejen pro ubytované, ale to vše ukáže čas.

Máme v plánu mít celoroční provoz. V zimě kvůli zamrzající vodě, bohužel, bez služeb, takže pro vášnivé karavanisty a bydlíkáře, kteří potřebují pouze elektriku, ideální.

Pardon, bydlíkáře?

Ano, bydlíkář je majitel karavanu a fanoušek cestování v karavanu či obytném autě.

A současnost?

Nyní je pro nás nejdůležitější, aby byl kemp příjemný, čistý a pohodový pro naše hosty, aby se k nám a na Otavu rádi vraceli, kemp a Šumavu doporučovali dál…

Děkuji a držíme palce

(ph)

Reklama – Google

Reklama

Rekreační středisko Rybník, Český les
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion Modrava
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Dřevoprodej, služby, doprava. Kuchyňské desky, umakarty, palubky, řezivo,…
Bytový apartmán pro 4 až 7 osob, výhled z balkonu na sjezdovku. WiFi internet, parkování před domem. (*I)

Reklama – Google