Třetí ročník festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět Sušice začíná až 31. března, ale to nebrání tomu, aby diváci přišli načerpat jarní festivalovou atmosféru již v průběhu měsíce v rámci našich předfestivalových akcí. Vstup je na všechny projekce zdarma.

10. března od 18:30 proběhne v Café Jednorožec v Klatovech projekce amerického snímku Ohrožená semínka. Ten vypráví o betonové stavbě připomínající atomový kryt, který najdeme kousek za polárním kruhem na ostrově Špicberky. Nacházejí se v ní tisíce rostlinných semen z celého světa, které jsou tak střeženy před možnými globálními krizemi. Farmáři a aktivisté se tím snaží uchránit poslední zbytky lokálních rostlinných variant. Filmu bude od 16:30 předcházet SWAP bazárek neboli ekologický výměnný bazar, kam lidé mohou přijít vyměnit semínka a sazeničky různých druhů a připravit se tak na zahrádkářskou sezónu, která je za dveřmi. Celá akce je uspořádána ve spolupráci se spolkem Artis fontes, z. s. a Café Jednorožec, kteří již třetím rokem pravidelně promítají úspěšné dokumenty z minulých ročníků festivalu Jeden svět v rámci projektu Promítej i ty!

V sobotu 21. března od 18:00 zveme diváky do prostor foyer kina Otava v Horažďovicích (Strakonická 16), kam se přesunula věhlasná kavárna Černý kafe. Čeká je zde promítání snímku Punková Odysea o rock´n´rollu, přátelství a životních pádech. Dokument sleduje řádění finské punkové kapely Pertti Kurikan Nimipäivat od šarvátek v zákulisí, účast v mezinárodní soutěži až po jejich poslední divoké koncertní turné. Po filmu doporučujeme neodcházet, protože o další program se postará funk jazzová kapela Jam4You.

Předfestivalové akce zakončíme 3 dny před zahájením samotného festivalu. V sobotu 28. března od 18:00 se na diváky těšíme při projekci francouzského filmu Čas lesůMilitaru baru/osvěžovně Pentagon ve Velharticích (Velhartice 49), který se tak návštěvníkům v této sezóně otevře poprvé. Dokument nás zavede hluboko do francouzských lesů, kde proti sobě postaví těžaře dřeva s monstrózní technikou, kteří vidí les pouze jako výdělečnou plantáž na dřevo, a ochranáře či lesníky, kteří les chápou jako živoucí kontinuum a usilují o jeho zachování.

Další informace najdete na www.jedensvet.cz/susice, www.facebook.com/jedensvetsusice nebo www.instagram.com/jedensvetsusice.

     

Reklama – Google

Reklama

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Šumavské, ručně broušené sklo z Lenory. Skleničky, dárky ze skla, svatební číše, maturitní skleničky,…
Nově postavené apartmány s krásným výhledem, klid a soukromí, pravá šumavská romantika po celý rok.

Reklama – Google