Ve Zbytinách se ve sportovním areálu o posledním májovém víkendu uskutečnila jarní část soutěže mladých hasičů Plamen.

V sobotu se po celý den uskutečnily boje ve štafetách CTIF v pořadí MH mladší – MH starší a útok CTIF v pořadí MH starší – MH mladší a v neděli probíhala disciplína, která je nejlepší z hasičských sportů, kterou jsou požární útoky. Druhý den přišly útoky královská disciplina. Byly to i zde velké boje a zejména to, jak si děti v obojích kategoriích poradily s nasazením proudnic, startem stroje a po té závěrečným proudem na cíl. Bylo se na co dívat, rychlost, zdatnost, kvalita to vše přinesla oba dny této soutěže.

Dvoudenní soutěžení skončilo. Boje to byly zajímavé a krásné, sobotní technika a nedělní rychlost ukázaly, že všechny discipliny děti zvládly výborně. Určily pořadí z podzimní i jarní části soutěže. Nejlepší mladí hasiči v obou kategoriích jsou ve Svaté Maří Magdaléně.

Vyhodnocení provedla Starostka Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska – OSH Prachatice Helena Kotrcová a velitel soutěže Václav Zaumüller. Helena Kotrcová v úvodu řekla, že pro ni jde o srdeční záležitost a závody dětí ji se jí moc líbí. Dodala, že po tomto volebním období končí a již nebude na funkci kandidovat, to ale neznamená, že končí u hasičů, jen předá žezlo někomu jinému. Paní Kotrcová byla ve vedení tři volební období a za její práci pro sbor se jí dostalo velkého poděkování a potlesku.

Poděkování patří Zbytinským hasičkám, za to, že během dvou dnů perfektně navařili pro téměř 300 účastníků vynikající jídlo, v neděli 100 litrů výborné bramboračky a připravili 300 sekané v housce na zeleninovém podkladě. Na závěr všem poděkoval starosta Zbytin Josef Furiš, který uznal kvality všech účastníků. Sám řekl, že mnohé výkony byly obdivuhodné a je vidět, že hasiči ve vás mají skvělou budoucnost. Popřál vítězům hodně úspěchů v krajském kole, kam postupují starší a všem účastníkům poděkoval za to, že ve Zbytinách zanechali výbornou stopu a za to, že si jim líbilo. Poděkoval organizátorům a rozhodčím a všem co se na této velmi náročné a užitečné soutěži podíleli. Popřejme tedy staršímu týmu Svaté Maří Magdalény hodně úspěchů 22. června v Bechyni na krajském kole a všem ostatním hodně úspěchů.

Ladislav Beran

Reklama – Google

Reklama

Pivovar LYER Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Penzion Klose
Chata Modrava
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rekreační středisko Rybník, Český les
Country saloon Beňovy
Country saloon Beňovy
Výrobce, dodavatel a distributor masa, uzenin a lahůdek, catering.
Pronájem pokoje nebo celé chaty, wifi, venkovní ohniště, společenská místnost s krbovými kamny. (*I)

Reklama – Google