Denně aktuální informace | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Denně aktuální informace | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

Denně aktuální informace

Modrava - Rokyta - Tříjezerní slať - Rybárna - Modrava

Délka : 12,5 km
Pro pěší i cyklisty.

Rekonstrukcí zříceného hradlového mostu získalo okolí Modravy novou turistickou trasu vhodnou rovněž pro cyklisty.

Vydáme se z Modravy údolím řeky Vydry po státní silnici směrem na Antýgl. Po necelých 2 km cesty přijdeme k odbočce, kde nás přivítá zrekonstruovaný most. Ten byl v minulosti součástí příjezdové komunikace z Rokyty na Modravu. Toto místo je rovněž počátkem Vchynicko - Tetovského plavebního kanálu , který byl vybudován v letech 1799 - 1801. Most sloužil i jako hráz, která zabraňovala pronikání plaveného dřeva do nesplavného balvanitého koryta Vydry.
( 2 km )

Vydáme se přes most a pokračujeme podél plavebního kanálu, údolím Vydry. Mineme historický královácký dvorec Antýgl a vyjdeme v místě zvaném Rokyta.

Zde je možná prohlídka venkovní geologické expozice Národního parku Šumava , která nás seznámí s druhy hornin , ze kterých je masiv Šumavy složen. V místě je rovněž informační středisko NPŠ, ve kterém je mimo stále expozice zaměřené na práci zdejších obyvatel zhlédnout filmy se zaměřením na přírodu , národní park a ekologii.
( 2,5 km )

Z Rokyty pokračujeme podél plavebního kanálu, jistě si prohlédneme jeho historické přemostění. Málokdo odolá v letních měsících pokušení se brodit v ledové vodě. Dorazíme na rozcestník červené a žluté turistické značky.
( 0,5 km )

Červená překročí kanál a vrací se do Modravy. My pokračujeme po žluté, po sto metrech také přejdeme kanál, opustíme ho a mírně stoupáme na úbočí Adamovy Adamovy hory 1078 m.n.m. a po necelých 4 kilometrech cesty lesní silničkou dostaneme na rozcestí turistických cest Tříjezerní slať.
( 4 km )

Tip : pokud si chceme cestu o 3 km prodloužit, neopouštíme plavební kanál a pokračujte dva kilometry silničkou po jeho břehu až k místo křížení s modrou turistickou značkou. Nezapomenutelná atmosféra si vás jistě podmaní. Po modré stezce opusťíme plavební kanál a začnneme stoupat lesní silničkou k rozcestí Pod Oblíkem. Odtud pokračujeme asi 200 metrů po žluté na rozcestí Tříjezerní slať.

Od rozcestí je bezprostřední vstup do romantické Tříjezerní slatě. Naučná stezka z povalového chodníku nás seznámí se zajímavostmi šumavských slatí.

Po její prohlídce se vydáme spojnicí s prudkým klesáním směrem na Rybárnu s klasickým schwarzenbergský typem hájovny postavené do tvaru U. Dnes slouží jako rekreační zařízení. Její název má pramálo společného s chovem ryb - jde o překlad jména posledního lesníka, který zde žil a pracoval - Fischera.
( 0,8 km )

Cesta nás dále povede malebným údolím Roklanského potoka až do Modravy.
( 2,4 km )

Tip zejména pro cyklisty ! Z Tříjezerní slatě je možná cesta , která se vyhýbá prudkému klesání. Od slatě pojedeme po žluté na rozcestí Pod oblíkem, poté po modré na Javoří Pilu. Zde stávala hájenka s ubytovacím hostincem. Odbočíme doleva na červenou směrem na Modravu. Celý objížděcí okruh měří 4,7 km.

<% MapLink "","sX","map-mo001.gif","Mapa ( 300 KB )"%>

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Denně aktuální informace | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Denně aktuální informace | Šumava Net ubytování Šumava, Lipno na Šumavě