Hřebenovka Třístoličník - Plechý (na lyžích, sněžnicích) | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Hřebenovka Třístoličník - Plechý (na lyžích, sněžnicích) | Šumava Net.CZ

Hřebenovka Třístoličník - Plechý (na lyžích, sněžnicích) | Šumava Net.CZ

Vyznavačům zimní turistiky, kteří až tolik nelpí na pohybu v upravené lyžařské stopě a chtějí si udělat na Šumavě nenáročnou túru na běžkách nebo na sněžnicích je určen právě tento výlet.

Z parkoviště pod Třístoličníkem (na bavorské straně hranice) vyjdeme po cestě, která vede k chatě na Třístoličníku. Po necelých 300 m odbočíme vpravo na červenou značku, která sleduje státní hranici. Nejprve stoupá k vrcholu Vysoký hřbet, odtud ke skalním útvarům na vrcholu Trojmezné (1361 m). V zimě tyto skály vyčnívají jen částečně nad úrovní sněhové pokrývky. Dál sestoupíme na Trojmezí, kde se stýkají hranice České republiky Německa a Rakouska. Od roku 1993 symbolizuje toto místo nový hraniční mezník. Dál hřebenovka stoupá přes vrchol Nad Rakouskou loukou a po klesání na Rakouskou louku dosahuje nejvyššího bodu této trasy - Plechého (1378 m). Ten je také nejvyšší horou na české straně Šumavy. Celá trasa tam i zpět je dlouhá 11 km a dá se zvládnout na běžkách i na sněžnicích zhruba za 3 hodiny. Je určitě snazší, než pěší túra v období bez sněhové pokrývky. To platí za podmínky, že je dostatek sněhu a na trasu se nevydáte po vydatném sněžení, kdy povrch není dostatečně udusaný od předchozích turistů. Trasa je, zejména o víkendech, díky oblíbenosti u německých turistů, dost frekventovaná. Žádná lyžařská stopa tady není upravována, němečtí vyznavači zimních sportů chodí většinou na sněžnicích. Vyšlapaný pruh je dostatečně široký i na pohodlnou jízdu na běžkách. Výhledy z hřebenovky (za příznivých povětrnostních podmínek) jsou převážně na německou a rakouskou stranu, kde byly smrky po napadení kůrovcem vykáceny. Výhledu na českou stranu brání hradba uschlých kmenů.

Počasí na Šumavě je vrtkavé a může přinést i pohledy, které vypadají, jakoby si příroda opravdu sama pomohla a oděla suché kmeny a větve do bílých bizarních hábitů. Místo výhledů se můžete ocitnout v jakémsi tajemném, neskutečném a černobílém světě. Jak ukazují následující snímky, dokážou jej oživit jen barevné rozcestníky, sloupy a lidé.

Více obrázků si prohlédněte ve fotogalerii …

Přístup:

Při pobytu na Šumavě nebo jednodenním výletu z pošumavské oblasti je třeba počítat s větší vzdáleností, než do lokalit na české straně. Na parkoviště pod Třístoličníkem se dojede autem, nejsnadněji přes hraniční přechod Strážný, od něhož je vzdáleno 25 km. Necelé 2 km za přechodem (odbočka vpravo na Mauth) pokračovat ještě 800 m a odbočit vlevo na Bishofreut a Haidmühle (13km). Po 2,5 km za obcí Haidmühle podle ukazatele Dreisessel (vlevo). Horská silnička v nepříliš dobrém stavu (omezená rychlost) vystoupá po 8 km na parkoviště. Parkovné (cca 2 €) se vybírá nepravidelně (v případě větší frekvence návštěvníků např. o víkendech)

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Hřebenovka Třístoličník - Plechý (na lyžích, sněžnicích) | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Hřebenovka Třístoličník - Plechý (na lyžích, sněžnicích) | Šumava Net.CZ