Černá hora (1315 m n.m.) - vyhlídková plošina | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Černá hora (1315 m n.m.) - vyhlídková plošina | Šumava Net.CZ

Černá hora (1315 m n.m.) - vyhlídková plošina | Šumava Net.CZ

Až si budete z Kvildy, Modravy či Filipovy Huti plánovat výlet na Prameny Vltavy, určitě nevynechejte vyhlídku z Černé hory.

Byla otevřena v roce 2012 a patří mezi nejkrásnější šumavské vyhlídky. Reportáž z otevření naleznete zde...

K vyhlídce vede 400 m dlouhá odbočka z hlavní červeně značené turistické cesty od Bučiny přes rozcestí u Pramenů Vltavy k Ptačí nádrži. Konstrukce zhruba 3 metry vysoké vyhlídkové plošiny je postavena z kmenů stromů, které byly předurčeny k zetlení. Je na ní umístěný také dřevěný stůl s lavicemi, takže si turisté mohou vychutnávat nejen krásný panoramatický rozhled, ale třeba i svačinu.

    

Výhled:

Jak už k Šumavě nerozlučně patří, také tady se můžete přesvědčit, že lze za příznivých podmínek uvidět na 150 km vzdálené vrcholy Alp. Příznivé podmínky nastávají většinou za podzimních inverzí nebo za mrazivých zimních slunečných dnů.

A co lze tedy, kromě Alp vidět (ze západní k východní straně): hraniční hřeben Velké Mokrůvky, vrchol Steinfleckberg (který bohužel zakrývá výhled na majestátný kužel Luzného), nejbližší německé osady (Finsterau), přímo na jihu hladinu vodní nádrže Reschbachklause (dříve rezervoár vody pro plavení dřeva), kterou napájí potok Resch, jenž pramení na úbočí Černé hory a dále na východ - blíže vrcholy Siebensteinkopf a Stráž, za nimi vlevo na vzdálenějším horizontu masiv Třístoličníku, Trojmezné hory a Plechého a také Knížecí stolec ve vojenském výcvikovém prostoru Boletice.

Kromě panoramatické vyhlídky tady může turista, při pohledu východním směrem k vrcholu Stráž, porovnávat dva přístupy při obnově lesa, který padl za oběť kůrovci. Na Bavorské straně, kde se v roce 2005 proti kůrovci nezasáhlo, se les na některých místech samovolně obnovuje, na naší straně pomohli při obnově lesníci výsadbou nových stromků.

Až se budete zhlížet z vyhlídky, určitě zatoužíte podívat se zblízka na některé odtud viditelné místo, ať už na naší či bavorské straně. V naší fotogalerii je můžete vidět hned.

Fotogalerie: Objektivem fotoaparátu nahlédněte zblízka na místa, která z vyhlídky uvidíte zdálky

Přístup (pro pěší, na kole i na lyžích):

z Kvildy (cca. 8,5 km): nejkratší cesta na vyhlídku vede po modré turistické značce z Kvildy přes Prameny Vltavy (7 km), od nich dál pokračovat 300 m po modré značce, pak odbočit na červenou (od Bučiny směrem na Ptačí nádrž). Po dosažení vrcholu stoupání červeně značené cesty úbočím Černé hory směrem na Bučinu, pokračujeme dál ještě cca 1 km mírným klesáním k odbočce značené červeným trojúhelníčkem, odkud vlevo nahoru po 400 m přijdeme v k vyhlídce.

z Filipovy Huti (cca. 9 km): po žluté až k rozcestníku Ptačí nádrž, poté 3,5 km po červené směr Bučina. Vlevo odbočka značená červeným trojúhelníčkem, která po 400 m přivádí k vyhlídce. Výlet můžeme spojit s cestou k Pramenům Vltavy.

z Modravy (cca. 9,5 km): po červené přes Ptačí nádrž směr Černá Hora (9 km). Vlevo odbočka značená červeným trojúhelníčkem, která po 400 m přivádí k vyhlídce. Výlet můžeme spojit s cestou k Pramenům Vltavy.

V zimě sem mohou vyrazit i běžkaři, protože právě přes Černou horu vede upravovaná lyžařská trasa od Pramenů Vltavy na Ptačí nádrž. 
Tip na výlet pro lyžaře zde...

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ

 


Mapa

Reklama od přátel z Googlu

Infosloupec: Černá hora (1315 m n.m.) - vyhlídková plošina | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava

Reklama od přátel z Googlu

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Černá hora (1315 m n.m.) - vyhlídková plošina | Šumava Net.CZ