Silvestr 2011 na Boubíně | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Silvestr 2011 na Boubíně | Šumava Net.CZ

Silvestr 2011 na Boubíně | Šumava Net.CZ

Silvestr 2011 se již dvanáctým rokem stal na Kubově Huti atrakcí jízdou silvestrovského vlaku, tentokrát v cirkusovém stylu. Ale vlak zaznamenal také jednu premiéru: tentokrát vyjížděl už ze Strakonic a dokonce za časného rána, kdy ještě panovala hluboká tma.
Přesto to neodradilo rok od roku přibývající příznivce silvestrovské zábavy na kolejích a příznivce výstupu na nejvyšší horu vnitřní části Šumavy. Ve Vimperku se vlak po půlhodinové pauze zaplňuje dalšími účastníky. Jízdu do nejvýše položené železniční stanice v Česku jim zpestřovali nejen cirkusoví artisté, žongléři a šaškové, ale také medvědi slon a tygři. Ti se starali o zábavu i po vystoupení z vlaku na Kubově Huti. Tak se klidně stalo, že se drezúra tygrů změnila na drezúru krotitele a posléze i přihlížejících. Jako každoročně nemohl chybět ani prodej upomínkových předmětů, občerstvení, Vlaková pošta a Pojízdná pohádková kancelář. Pozornost vzbudila také přítomnost Horské služby, která tu prezentovala své vybavení a techniku.

   
    
    
   
   
   
   

Na cestě k vrcholu Boubínu bylo od časného rána rušno. Čerstvý sníh, který pokryl zledovatělý povrch po inverzi v předchozích dnech, teplota mírně pod nulou, jen sem tam poletující sněhové vločky a bezvětří trumfovaly před mlhou. Přátelsky nakloněné počasí tak přilákalo na vrchol kolem tisícovky silvestrovských poutníků. Při vstupu na rozhlednu, potvrzeným pamětní pohlednicí od starosty Kubovy Huti Zbyňka Kloseho, mohl každý věnovat dobrovolný příspěvek. Cvakání spousty digitálních fotoaparátů, přípitky a vzájemná přání k novému roku i doplňování kalorií ztracených při výstupu – to byl kolorit neustále se obměňujícího shluku lidí pod rozhlednou. Ani tentokrát nechyběla na vrcholu tradiční a neodmyslitelná sněhová lázeň dvou borců ze strakonického KČT.

   
    
    
   

Celkem čtyřikrát vyjížděl silvestrovský vlak z Vimperku na Kubovku, takže k vrcholu mířili jednotlivci, skupiny a rodiny s dětmi ještě po poledni. To se dokonce na chvíli ukázalo nad nádražím i sluníčko. Slova chvály typu: „příjemné zpestření posledního dne v roce“ nebo „to nemá chybu“ jenom potvrdila, že silvestrový výstup na Boubín 2011 byl nepochybně nejvydařenějším za celu svoji historii.

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ  

 Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii zde...

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Silvestr 2011 na Boubíně | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Silvestr 2011 na Boubíně | Šumava Net.CZ