Smrčina, Plechý a Plešné jezero z rakouské strany | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Smrčina, Plechý a Plešné jezero z rakouské strany | Šumava Net.CZ

Smrčina, Plechý a Plešné jezero z rakouské strany | Šumava Net.CZ

Pokud patříte mezi vyznavače horské turistiky, nabízíme vám tip na trasu, kde horský terén určitě nebudete postrádat a vychutnáte si překonávání velkých výškových rozdílů. Výlet je třeba plánovat na celý den. Výchozím místem je lyžařské centrum Hochficht na rakouské straně Šumavy, kam se lze dopravit pouze vlastním dopravním prostředkem. Toto místo nedaleko městečka Klaffer, je zimním střediskem pro sjezdové lyžování s mnoha lyžařskými vleky. V létě je opuštěné a neprovozuje ani sedačková lanovka na vrchol Smrčiny. Proto i rozsáhlé parkoviště je v tomto období prázdné.

Vydáte se z parkoviště u dolní stanice lyžařského vleku na Hraničník a pod sedačkovou lanovkou na Hochficht (A) (viz příjezd autem). Za budovou restaurace Schlägler Hütte (v provozu také jen v zimě) zamíříte vpravo vzhůru po hlavní sjezdovce (pozor na směr, další sjezdovka vlevo by vás dovedla na Hraničník). Asi po 2 km strmého výstupu (převýšení takřka 400 m) dosáhnete 1338 m vysokého vrcholu Smrčiny (Hochficht) (B).

 

Dále vás vlevo od směru výstupu povede po hraniční stezce značení červeným trojúhelníčkem. Po necelých 300 m dorazíte k rozcestníku U Smrčiny (C), k němuž přichází červená turistická trasa z české strany od Zadní Zvonkové. Pokračujete po hranici a zhruba po 1 km mírného klesání uvidíte nalevo, skalní uskupení Schönberg s velkým dřevěným křížem a vyhlídkou na rakouskou stranu, za dobré viditelnosti s kulisou alpských vrcholů.  

Klesání pokračuje až do sedla pod horou Hraničník. Z pasek na rakouské straně se odkrývají výhledy na holý vrchol Plechého, skrze uschlé pahýly smrků na české straně se na severozápadě rýsuje masiv Boubínu a Bobíku.

Samotný vrchol Hraničníku (D) je zalesněný, ale z jeho svahu na severovýchod je výhled na pásmo vrcholů, jemuž vévodí Knížecí stolec.

Po sestupu z Hraničníku se červená značka odchyluje na naše území, po mírném výstupu přechází Studničnou (E), vrací se na hranici a sestupuje do sedla Pod Plechým (hraniční kámen I/X), který je označován jako hraniční přechod Plešné jezero/Holzschlag (F). Přicházejí sem turistické i cykloturistické trasy z Česka (Nová Pec) i z Rakouska. Červená značka vás vede dál po hranici, několika podmáčenými místy a stezka začíná prudce stoupat kamenitým a nezalesněným terénem.


 

V místě Pod Plechým (G) se napojuje na červenou značku žlutá (od Plešného jezera). Vzhůru, až na vrchol Plechého (H), lemuje vpravo příkrou balvanitou cestu opona šedivých uschlých smrků. Naskýtá se vám pěkný výhled na Smrčinu a nalevo od ní na Lipenskou nádrž.  


Ti, kterým tento výstup ubral hodně sil, se mohou vrátit po stejné trase k hraničnímu přechodu do sedla Pod Plechým (F). Jinak pokračujte po žluté značce na české území k pomníku básníka Adalberta Stiftera nad Plešným jezerem (I).

  

Strmě klesající kamenitá stezka sledující Jezerní stěnu vás pak přivede na břeh jezera (J) a směřuje dál, (spolu se zelenou značkou) přes impozantní alpským ledovcem vytvořené Kamenné moře (K) k rozcestníku Pod Kamenným mořem. 
Tady zahájíte po žluté značce znovu strmý výstup s převýšením 150 m na červenou trasu Pod Plechým (G) a sestoupíte k hraničnímu přechodu (F). Abyste došli zpět nejkratší cestou k parkovišti pod Hochficht, musíte se tady správně zorientovat. Z rakouské strany sem vedou 2 cesty, dáte se tou vlevo. Po 200 m na rozcestí pokračuje tato cesta dolů, vy ale odbočíte na cestu vlevo, která je červeně značená jako Radweg R27 nebo také Holzschlagrunde č.25. Asi 1,5 km mírně stoupá a zbývající 2 km této trasy pak klesá až k parkovišti u Schlägler Hütte.
Doporučení: túru je nejlépe plánovat jako celodenní, vzdálenost 18 km není sice velká, ale je třeba počítat s náročným terénem a střídáním velkých výškových rozdílů.

  Více fotografií naleznete ve fotogalerii zde ...

Příjezd autem:

Z Nové Pece přes Bližší Lhotu na hraniční přechod Zadní Zvonková (pozor, silnice je úzká, místy nepřehledná a vede po ní cyklistická trasa). Po rakouské straně do Ulrichsbergu, zde odbočit na Klaffer a po 1 km v obci Solnau vpravo na Pfaffetschlag odkud vás asfaltová silnice vpravo vzhůru přivede až na parkoviště u dolní stanice sedačkové lanovky na Hochficht. Orientujte se podle směrovek Skizentrum Hochficht. Vzdálenost z Nové Pece je celkem 32,5 km, z toho 17,5 km z Nové Pece do zadní Zvonkové, zbývajících 15 km pak po rakouské straně

Z hraničního přechodu Strážný Německem přes Haidmühle a Neureichenau do rakouského Kleffer am Hochficht, kde odbočit vlevo na Pfaffetschlag. Dál jako u příjezdu z Nové Pece. Vzdálenost je sice relativně větší – celkem 43 km, ale silnice jsou pohodlnější a rychlejší. Kdo jede ve směru od Vimperku, určitě doporučuji tuto trasu.

Z Vyššího Brodu přes hraniční přechod Studánky do rakouského Bad Leonfelden, odtud do Ulrichsbergu a dál jako u příjezdu z Nové Pece. Tato trasa je dlouhá  62 km  a je vhodná pro ty, kteří přijíždějí od Českého Krumlova

Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Smrčina, Plechý a Plešné jezero z rakouské strany | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Smrčina, Plechý a Plešné jezero z rakouské strany | Šumava Net.CZ