Z Přední Zvonkové kolem Schwarzenberského kanálu a Lipenské nádrže | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Z Přední Zvonkové kolem Schwarzenberského kanálu a Lipenské nádrže | Šumava Net.CZ

Z Přední Zvonkové kolem Schwarzenberského kanálu a Lipenské nádrže | Šumava Net.CZAž se budete chtít vydat na delší, ale nenáročný výlet v oblasti Lipna, doporučuji cestu po břehu Lipenské přehradní nádrže zkombinovat s cestou kolem Schwarzenberského kanálu.

Výchozím místem pro tento 33 km dlouhý okruh (viz mapka s trasovými body A až J) je Přední Zvonková (A), kam dojedeme autem po úzké asfaltované silničce od Nové Pece přes Bližší Lhotu nebo se do Bližší Lhoty dopravíme přívozem z Horní Plané.

Zaparkujeme v Přední Zvonkové a vydáme se po červené turistické značce po silničce vzhůru směrem k hraničnímu přechodu Zadní Zvonková.

Po 1,5 km přijdeme ke kdysi rozlehlé, dnes téměř zaniklé obci Zadní Zvonková (B). Zůstal tady jen kostel svatého Jana Nepomuckého z konce 18. století, jehož torzo bylo na přelomu 20. a 21. století zrekonstruováno.

Renovací prošel i sousední hřbitov. V domku u kostela je umístěno muzeum Johannese Urzidila, německy píšícího spisovatele, který zde často pobýval a je v něm i expozice o historii Přední a Zadní Zvonkové.

U muzea jsou také patrné pozůstatky Schwarzenberského kanálu, kolem něhož nás dál vede modrá turistická značka. Protne silničku k hraničnímu přechodu Zvonková a po 1,5 km přechází u stavidla na potoce Pestřice (Rothbach) na rakouskou stranu.

V roce 1998 tady byla provedena rekonstrukce a místo se stalo jedním z nejromantičtějších na kanálu. Úsek mezi potokem Pestřice a nedalekou osadou Sonnenwald je jediným úsekem, který vede vodu, protože v Sonnenwaldu je malá vodní elektrárna.

I za hranicí pokračuje modré značení KČT, které kopíruje rakouskou cyklotrasu R27, která nás podél kanálu po 0,5 km dovede k penzionu v Sonnenwaldu (C), který nabízí občerstvení.

Pěkná štěrkovaná cesta bez výškových rozdílů pokračuje dál lesem a určitě se zalíbí všem, kteří se na výlet vydají v horkém letním dni. Kanál je více či méně zachovalý, místy se stojatou vodou, většinou ale bez vody. Na proudící vodu narazíme až po dalších 7 km u stavidla na Schrollenbachu (D), kde najdeme také Rosenauerův památník. Deska na kamenném bloku stručně informuje o historii a technických parametrech 44 km dlouhého plavebního kanálu vybudovaného v letech 1789 až 1822.

Asi 1 km odtud přetne naše trasa asfaltovou silničku ve směru od hraničního přechodu Diendorf, která vede k přívozu na místě bývalé osady Kyselov.

Po dalších 4 km přijdeme k turistickému hraničnímu přechodu Igelbach/Ježová (E). Potok Ježová je také jedním z bočních smyků, které sloužily k napájení kanálu vodou. Část kanálu je na Ježové zrekonstruována a budete-li mít štěstí, uvidíte tady ukázku plavení dříví. Několikrát v letní sezóně ji pořádá folklorní sdružení Libín-S Prachatice a je spojena i s kulturním programem. Termíny najdete na http://www.schw-kan.com/sc_ter.html

Podél Schwarzenberského kanálu pokračujeme dál po modré značce, která nás po 2 km přivede na rozcestí U Korandy (F). Tady kanál opustíme a odbočíme vlevo dolů po asfaltové silničce, po níž je vedena cyklotrasa č.1019 (neznačeno, pouze ukazatel směr Rozcestí U mostu), po 2,5 km na křižovatce Janova cesta se pak dáme vlevo po červené a po dalším kilometru se na Rozcestí U mostu (G) napojíme na pobřežní silničku sledující Lipenskou nádrž. Na ní (stále po červené) vlevo odbočíme. Po 300 m, nejprve po hrázi, pak po mostě, přetíná malebnou Rakovskou zátoku.

U bývalé osady Kyselov (přívoz do Dolní Vltavice je 1 km odtud) překřížíme silničku od hraničního přechodu z rakouského Diendorfu (H) a sledujeme dál červenou značku totožnou s cyklotrasou č. 1033. Asfaltovaná silnička střídavě stoupá a klesá, místy je povrch nepříjemně poškozený.

Za Kyselovskou zátokou, v Horní Pestřici (I), kde se nachází zemědělská usedlost, se můžeme rozhodnout, zda se do cíle cesty v Přední Zvonkové vydáme po červené značce přes bývalý Račín nebo po silničce přes Račínskou zátoku (z okolí zátoky jsou hezké pohledy na jezero). Obě cesty se necelé 2 kilometry před Přední Zvonkovou opět spojují (J).

Trasa je velice vhodná pro cykloturisty. Ti si ji mohou prodloužit třeba o návštěvu na Vítkova Hrádku (cca 12 km navíc).

Další fotografie: https://www.sumavanet.cz/fotogalerie.asp?fbcode=album~2505*pid~70240

Příjezd autem:

Z Nové Pece kolem nádraží přes Bližší Lhotu (8 km) do Přední Zvonkové (celkem 12 km). Pozor, je třeba jet opatrně! Silnice je úzká, místy nepřehledná a vede po ní cyklistická trasa.

Z Horní Plané přívozem do Bližší Lhoty (600 m přes Lipenskou nádrž), odtud po silničce do Přední Zvonkové (4 km).


Text a foto: František Janout, www.sumavanet.cz

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Z Přední Zvonkové kolem Schwarzenberského kanálu a Lipenské nádrže | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Z Přední Zvonkové kolem Schwarzenberského kanálu a Lipenské nádrže | Šumava Net.CZ