Sedlo u Albrechtic – keltské hradiště, rozhledna | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Sedlo u Albrechtic – keltské hradiště, rozhledna | Šumava Net.CZ

Sedlo u Albrechtic – keltské hradiště, rozhledna | Šumava Net.CZ

Poněkud mimo hlavní šumavská turistická střediska a také mimo hlavní silnice se nachází Sedlo, původní keltské hradiště s vrcholem v nadmořské výšce 902 m. Výlet na tento vrchol žádného turistu určitě nezklame. V prosinci 2009 tady byla otevřena nově vybudovaná 27,7 m vysoká rozhledna. Vyhlídková plošina je o 4 m níže a je z ní kruhový rozhled nejen na Šumavu, ale i do vnitrozemí.

Za dobré viditelnosti je úchvatný zejména panoramatický pohled na šumavské vrcholy od Javorníku na východě, přes Velký Roklan, Poledník, Velký Javor a Svatobor na západě. Impozantní je především pohled na hrad Kašperk před kulisou Zhůřské hory. Pokud se vám podaří absolvovat výstup v době podzimní nebo zimní inverze, bude zážitek z výhledu nad oblaky úplně dokonalý. Bez zajímavosti není ani okolí. Jsou tu ještě patrné kamenné obranné valy kolem 3 tisíce let starého keltského opevnění. Místo určitě nevybrali Keltové náhodou. Vrchol obklopuje tajemně až neskutečně působící les se stržemi a mnoha obrovitými balvany porostlými hustým zeleným mechem, k němuž chybí už jen setkání s nějakou zakletou pohádkovou příšerou.…

Tak až dozvíte z předpovědi počasí „zataženo s nízkou oblačností, na horách slunečno“, neváhejte a vydejte se na Sedlo. Přístup na rozhlednu je bez omezení a neplatí se žádné vstupné.

Výstup z Albrechtic je snadný a zvládnou jej i méně zdatní turisté. Autem lze dojet až k parkovišti u penzionu Pod Sedlem nad Albrechticemi (možnost občerstvení). Odtud vás červená značka po 1,5 km mírného stoupání s převýšením 140 m dovede asi za 20 minut k vrcholu.

Až se na Sedlo vydáte, stojí za krátkou zastávku v Albrechticích původní románský kostel. Kuriozitou je gotický lomený oblouk, který tady byl použit při dostavbě bočního vchodu a to vůbec poprvé v českých zemích. Lze jej ale vidět jen zevnitř kostela.

Jak se na sedlo dostaneme:

Pro nemotorizované turisty je možnost jít buď po červené turistické značce z náměstí v Sušici přes Žižkův vrch do Albrechtic a na Sedlo (8 km) nebo se dopravit ze Sušice do Albrechtic autobusem (linka Sušice-Nezdice-Strašín – pouze v prac.dny), odkud pokračovat po červené značce na vrchol Sedla a zpět.

Zdatnější turisté mohou z vrcholu pokračovat dál přes hrad Kašperk do Kašperských hor a zpět autobusem do Sušice. Trasa je dlouhá 6,5 km, nejprve z vrcholu po červené přes samotu U Durmáků k odbočce U Nového Dvoru (možnost občerstvení v penzionu Na Habeši), kde odbočit na žlutou k hradu Kašperk a pak po zelené do Kašperských Hor.

Doporučuji si trasu prodloužit o 1,5 km přes Pustý hrádek: U Nového Dvoru pokračovat po červené (souběžně se zelenou) přes rozcestí Odbočka na Kašperk až do Žlíbku a tady odbočit na žlutou. Výhled na hrad Kašperk z této zříceniny předsunuté bašty stojí za to.

Příjezd autem:

Ze Sušice (z nábřeží po přejezdu mostu přes Otavu odbočit vlevo na silnici č.171 směr Strašín a cca po 250 m vpravo na Albrechtice). Po průjezdu Albrechticemi odbočit úzkou silničkou vpravo vzhůru kolem kostela k penzionu (7 km).

Pokud jedete z Kašperských Hor, vydejte se směrem Stachy (Vimperk), za obcí odbočit vlevo na Strašín vzhůru přes sedlo Žlíbek. Před Nezdicemi odbočit vlevo na Ostružno a Albrechtice (11 km).

Další fotografie naleznete ve fotogaleriii zde ...


Mapa
(c) Text a foto: František Janout, ŠumavaNet.CZ - www.fotojanout.cz

Infosloupec: Sedlo u Albrechtic – keltské hradiště, rozhledna | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Sedlo u Albrechtic – keltské hradiště, rozhledna | Šumava Net.CZ