Zpráva z cyklo-turistické akce OKOLO Železné Rudy 2010 | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Zpráva z cyklo-turistické akce OKOLO Železné Rudy 2010 | Šumava Net.CZ

Zpráva z cyklo-turistické akce OKOLO Železné Rudy 2010 | Šumava Net.CZ

Dne 11.září 2010 se konal v šumavském turistickém středisku Železná Ruda III.ročník cyklo-turistické akce OKOLO Železné Rudy.Pořadatelé připravili tři pěší trasy pro turisty 6,5;15,30 km a dvě trasy pro cyklisty 30 a 55 km. Novinkou letošního ročníku byla další jedna 15 km trasa pro pěší, která vedla do sousedního Bavorska do oblasti Schwelhauslu.

Registrace účastníků byla zahájena v sobotu od 7,30 hodin za krásného slunečného počasí. Do 12 hodin se registrovalo 42 turistů na trase 6,5 km, 23 turistů na trase 15 km, 31 turistů na trase 15 km Bavorským lesem, 17 turistů na trase 30 km, 23 cyklistů na trase 30 km a 51 cyklistů na trase 55 km. Každý účastník obdržel od pořadatele mapu a popis vybrané trasy a dárek na cestu - tašku, propagaci, nápoj.

Od 13 hodin byl v areálu na tř.1.máje v Železné Rudě před penzionem Habr zahájen doprovodný program, který obsahoval demonstrace záchranných akcí Červeným křížem při úrazech v terénu. Dále byla představena technika hasičského sboru Železné Rudy a Klatov a vystaven zásahový vůz s technikou horské služby. Na letošní akci se pořadatelům povedlo zajistit vysutou plošinu hasičského sboru z Klatov. Byla provedena ukázka možnosti zásahu na lokalizaci požáru ve vyšších budovách a ukázka slaňování z této plošiny. Doprovodný program vyvrcholil ukázkou zásahu železnorudských hasičů v součinnosti s horskou službou na havarovaný automobil včetně vyproštění zraněného řidiče. Po té bylo předvedeno hašení hořícího automobilu.Ukázky byly doprovázeny odborným komentářem velitelem hasičského sboru v Železné Rudě panem Jarošem.

První účastníci cyklo-turistické akce se začali vracet z tras do centra akce okolo 13 hodiny.Každý z účastníků obdržel od pořadatele pamětní list z akce OKOLO Železné Rudy a informační materiály z ITC Železná Ruda. Nejstaršímu účastníku paní Jaroslavě Pechmanové z Plzně, která se účastnila trasy 15 km, byla předána organizátorem akce pamětní medaile města Železná Ruda.

V letošním ročníku bylo připraveno na zahradě penzionu Habr stanové městečko Hannah, které účastníci mohli využít k bezplatnému nocování. Část stanů osídlili chlapci z Domova pro postižené ze Stoda.
Ve stejný termín a též na tř.1. máje letos probíhalo Pivo – vinobraní, které pořádal První Železnorudský pivovar.

Po ukončení cyklo-turistické akce účastníci strávili ještě několik hodin při hudbě. Třetího ročníku se zúčastnilo opět více účastníků než v roce předešlém. To je pobídka pro organizátory, rodinný penzion Habr v Železné Rudě a město Železná Ruda , aby již nyní začali s přípravou čtvrtého ročníku. I pro cyklisty bude příští rok připravena jedna trasa do sousedního Bavorska.

Termín IV.ročníku cyklo-turistické akce OKOLO Železné Rudy je již znám, 10.září 2011. Zbývá již jen poděkovat sponzorům a organizátorům akce a přát si v příštím ročníku opět slunečné počasí.
Ostatní informace o akci jsou na www.pkvylet.cz.

Milan Sklenář, Železná Ruda

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Zpráva z cyklo-turistické akce OKOLO Železné Rudy 2010 | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Zpráva z cyklo-turistické akce OKOLO Železné Rudy 2010 | Šumava Net.CZ