Bezděkovské kolečko – ke struhadelskému kříži | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Bezděkovské kolečko – ke struhadelskému kříži | Šumava Net.CZ

Bezděkovské kolečko – ke struhadelskému kříži | Šumava Net.CZ

Délka: 16 km

Doporučeno: pěší, cyklisté na horských či trekingových kolech

O kostela sv. Václava v centru obce Bezděkov postupujeme po modré turistické značce kolem pomníku padlých občanů ve světových válkách a základní školy až na konec obce.

Vpravo míjíme dům čp. 4, kde pobýval Svatopluk Čech.

U smuteční vrby odbočíme spolu s modrou značkou vlevo směrem na Vítanou, přes obec pokračujeme rovně, u křížku zabočíme mírně vlevo po asfaltové komunikaci.

Cesta přechází v šotolinovou (výhled na Týnec, Janovice, Plešiny a pás hraničních hor) až na rozcestí u turistického odpočívadla.

Odbočíme vpravo na asfaltovou silnici do Soustova, po ní až k hasičské zbrojnici, pak odbočit vpravo na označenou vedlejší silnici směrem na Klatovy, Struhadlo (opouštíme modrou turistickou značku). Pozor budete přecházet silnici I. třídy I/22 Klatovy- Domažlice s hustým provozem vozidel.

Stoupáme po asfaltové cestě ke Struhadlu (zajímavý pohled zpět) až na náves, u rozcestníku ostře vlevo do kopce, 100 m za posledním domem vlevo lesem do kopce ke kříži ve výšce 692 metrů nad mořem.

Kříž byl vysvěcen v říjnu 2009, zhotoven byl Václavem Tichým ml. a vztyčen Triatlon klubem Klatovy a klubem Českých turistů ve spolupráci s Obcí Bezděkov.

Nabízí se krásný výhled do všech stran a možnost fotografování.

Poté, co se pokocháme výhledem, budeme pokračovat po lesní kamenité cestě k vrcholu Velkého Bítova ve výšce 712 m.n.m .– rovněž krásný výhled do okolí. Dále postupujeme po hřebeni až k odbočení dolů přes svážnici, poté po cestě při okraji louky kolem tetětických studní (vlevo několik velikých jedlí,výhled na klatovské údolí, Koryta atd.)

Odbočíme vlevo po polní cestě k Ovčínu a poté cca 150 m k rozcestníku u autobusové zastávky Tetěticích. Vpravo míjíme areál zámečku v rekonstrukci a kapli sv. Isidora.

Pokračujeme po asfaltové cestě dolů směrem na Koryta, na konci Tetětic se naskytne opět pěkný výhled na klatovské údolí.

Další putování vede do Koryt (obec se zachovaným kruhovým uspořádáním obytných budov) pozor opět budete přecházet silnici I. třídy I/22 !!!. Lipovým stromořadím dojdeme až k lávce přes Korytský potok, odbočíme vlevo nahoru ke hřbitovu – nepřehlédneme hroby s repasovanými náhrobky prvního spisovatele hororů Christiana Heinricha Spiesse a jeho přítelkyně hraběnky Teresie Küniglové.

Betonová cesta do kopce nás zavede ke kostelu sv. Anny a naskytne se výhled na obec Bezděkov, Týnec atd. Postupujeme dolů kolem mateřské školy – pohled na park se zámkem - na náměstí ke kostelu sv. Václava a po již známé cestě k hasičské zbrojnici.

Text: OÚ Bezděkov

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Bezděkovské kolečko – ke struhadelskému kříži | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Bezděkovské kolečko – ke struhadelskému kříži | Šumava Net.CZ