Krajinou kolem Javorníka | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Krajinou kolem Javorníka | Šumava Net.CZ

Krajinou kolem Javorníka | Šumava Net.CZ

Na úbočí hory Javorník se nachází stejnojmenná osada, kde můžeme spatřit sochu spisovatele Karla Klostermanna či rotundovou kapli sv. Antonína Padovského. Z parkoviště se můžeme pokochat širokým rozhledem k Churáňovu, k Mařskému vrchu a k Boubínu. Můžeme se odtud vydat po naučné stezce "Javorník" nebo asi po 1 km dlouhé asfaltové cestě k rozhledně. Ta byla postavena r. 1938 Klubem českých turistů podle projektu atchitekta K. Houry. Umožňuje nádherný kruhový rozhled na hra- niční hory i podhůří, za jasného počasí jsou na jihozápadě vidět i Alpy. Těsně za rozhlednou vedla od října 1938 hranice pomnichovské republiky a v období německé okupace byl Javorník nejvyšší horou Protektorátu Čechy a Morava.

Modrá turistická značka nás z javornického parkoviště může zavést přes Krankoty na Královský kámen, 1059 m vysoký skalnatý vrchol ze žulového porfyru, ukončený mrazovým srubem. Do jedné ze skal je tu vytesaná kaplička. Na jižním svahu hory se nachází balvanové moře. Na Královském kameni opustíme modrou značku a vydáme se dále po červené.

Asi po 1 km dlouhém klesání můžeme odbočit vpravo k malému prameni vody. Další sestup nás zavede do těsné blízkosti obce Úbislav. U cesty tu roste majestátný chráněný buk s obvodem kmene 385 cm. U mostu přes Horský potok stojí kohoutí kříž, jeden z mála dochovaných lidových stašských křížů zdobených nástroji Kristova umlčení a řemeslným nářadím. Pro návrat z Úbislavi použijeme žlutou značku. Po 3 km dlouhém stoupání přijdeme zpět na Javorník.

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Krajinou kolem Javorníka | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Krajinou kolem Javorníka | Šumava Net.CZ