Ze Sušice za poznáním zaniklým obcí | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Ze Sušice za poznáním zaniklým obcí | Šumava Net.CZ

Ze Sušice za poznáním zaniklým obcí | Šumava Net.CZ

Sušice – Volšovy- Františkova Ves – Petrovice – Hlavňovice – směr Nemilkov, křižovatka Zahálka – Keply – Staré Hutě – Zhůří - Dobrá Voda – Hartmanice – Dlouhá Ves – Sušice

Délka: cca 45,5 km
Typ: autovýlet, možno ale i na kole

Sušice – Volšovy – při silnici Sušice – Červené Dvorce – Volšovy v prudké pravotočivé zatáčce přejedeme po levé straně přes malý můstek přes říčku Roušarku a dostaneme se k oblíbenému výletnímu místu Sušičanů , na Páteček. Jsme u jezu na řece Otavě, u mostu pro pěší. V létě se tady řada lidí koupe a po řece sjíždějí vodáci. Řeka Otava tady láká i k příjemné procházce.

Keply – osada Keply se měla stát ukázkou moderní socialistické vesnice, ve které původní domy byly zbořeny a jejich obyvatelé byli sestěhováni do jediného panelového domu. V osadě se nachází penzion s restaurací a místo je východiskem pro cyklistické a pěší výlety po Šumavě.

Staré Hutě – záchytné parkoviště pro auta, východisko pro pěší vycházky do okolí

Zhůří - jedna ze zaniklých šumavských obcí, na místě dnešní kaple Nejsvětější Trojice stával stejnojmenný kostel. V obci  byla pošta , škola, četnická stanice, hostince. Zhůří a přilehlé osady musely ustoupit výcvikovému vojenskému prostoru Dobrá Voda a tak byly do roku 1957 zbořeny a odstraněny. Pomník 90. pěší americké divize nedaleko kaple Nejsvětější Trojice připomíná oběť deseti amerických vojáků, kteří zde na konci 2.světové války padli v boji za naši svobodu. Ze Zhůří zajímavý pohled na meandry říčky Křemelné a krásné výhledy z Hadího vrchu nad bývalou obcí do údolí Křemelné.  

Dobrá Voda – Muzeum Dr. Šimona Adlera – první židovské muzeum na jihozápadě Čech s expozicí věnovanou kultuře a náboženství židovského obyvatelstva. Kostel sv. Vintíře s unikátním třídílným skleněným oltářem který tvoří 35 plastických figur českých a německých světců, nemá v Evropě obdoby. Je vysoký 3,3 a široký 4,5 metru a váží 5 tun. Unikátní skleněná křížová cesta sestavena ze čtrnácti plastik velkých metr x metr, které vyrobila sklářská výtvarnice Vladěna Tesařová . Oltář i cesta připomíná tradici sklářství na Šumavě. V blízkosti Dobré Vody na vrcholu Březníku je Vintířova skála. Skála je pojmenována po sv. Vintíři, který v letech 1040 – 1045 pobýval ve zdejší poustevně.Vintíř byl benediktýnský mnich, který se osvědčil jako prostředník v diplomatických misích mezi českými a německými panovníky. Pod Vintířovou skálou se nachází kaplička sv. Vintíře .

Hartmanice – nejvýznamnější památkou je původně pozdně gotický kostel sv. Kateřiny z 15. století, později barokně upravený, na náměstí kamenná kašna z poloviny 19. století, při silnici na Petrovice stojí nově zrekonstruovaná Židovská synagoga. Židovská synagoga otevřená veřejnosti v roce 2006, postavena v roce 1883, původnímu účelu sloužila do 2. sv.války. Změnila se na truhlářskou dílnu a později skladiště , dnes je tady nainstalována expozice soužití Čechů, Němců a Židů na Šumavě a výstava fotografií šumavských vesnic zlikvidovaných pro roce 1948. Pořádají se zde přednášky, koncerty a besedy. Na vrchu Hamižná nad městem se můžeme vydat po naučné stezce po stopách historie zdejších zlatých dolů.

Dlouhá Ves – při silnici soubor dvojdomků s polovalbovými střechami., v první polovině 18. století žila v Dlouhé Vsi početná židovská komunita, židovský hřbitov je doložen od 1. čtvrtiny 18. století, hřbitov částečně rekonstruován.

Infosloupec: Ze Sušice za poznáním zaniklým obcí | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Ze Sušice za poznáním zaniklým obcí | Šumava Net.CZ