Ze Sušice na Hrádecko a Velharticko | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Ze Sušice na Hrádecko a Velharticko | Šumava Net.CZ

Ze Sušice na Hrádecko a Velharticko | Šumava Net.CZ

Sušice- Svatobor – Hrádek – Mokrosuky- Hory Matky Boží – Velhartice – Hlavňovice – Petrovice -Františkova Ves – Volšovy – Sušice  ( cca 37 km )

Délka: cca 31 km
Typ: autovýlet, možno ale i na kole

Svatobor - vrch Svatobor 845 m.n.m.je výraznou dominantou vypínající se nad Sušicí. Na jeho vrcholu je postavena téměř 32 metrů vysoká rozhledna z roku 1934. Tomu, kdo na ni vystoupí, se naskytne za pěkného počasí krásný výhled na Šumavu.( uvidíte Sušici, hrad Rabí a kopec Prácheň nad Horažďovicemi, hradiště Sedlo u Albrechtic, masiv Javorníku s Klostermannovou rozhlednou, Boubín, hrad Kašperk, Zhůří, Sokol, Poledník s rozhlednou, nejvyšší horu Šumavy Velký Javor, Špičák, Jezerní horu, Ostrý či Prenet). Svatobor můžeme navštívit pěšky ( 3,5 km ze sušického náměstí po červené turistické značce). Díky značnému převýšení, nám cesta zabere asi 1,5 hodiny. Na vrchol lze také vyjet autem nebo na kole. Turistická chata vedle rozhledny nabízí občerstvení.. Chatu s rozhlednou je možné navštívit v letních měsících denně, mimo sezónu pouze o víkendech. Vstupné pro děti do 10 let je 10,- Kč, pro ostatní 15, - Kč.

Hrádek u Sušice – východisko na rozhlednu Svatobor, v obci zámek . Zámek v roce 2000 koupila sušická firma Šumavaplan, která zahájila stavební práce k záchraně této stavby. Veřejnosti je přístupná kaple patřící k zámku, a to při bohoslužbě, která se zde koná jednou za měsíc. V kapli se pořádají i  koncerty duchovní hudby. V Hrádku žil a působil český spisovatel , vychovatel a kněz František Pravda.

Mokrosuky – významnou památkou v Mokrosukách je bývalá vodní tvrz, která byla v 16. století přeměněna na dvoukřídlý renesanční zámek s arkádovým průčelím. V objektu se neprovádějí prohlídky.

Hory Matky Boží – bývalé královské horní město, vzniklo v blízkosti stříbronosnýchložisek, pozůstatky po důlní činnosti v okolí městečka. Možnost prohlédnout si místní muzeum zaměřené na hornickou minulost a projít se po naučné stezce připomínající důlní činnost v okolí Hor Matky Boží.

Velhartice –městečko s pozdně gotickým hradem nad říčkou Ostružná. Architektonickým skvostem je mohutný kamenný most se čtyřmi lomenými oblouky spojující hradní objekty. K hradu byl přistavěn v průběhu třicetileté války pozdně renesanční palác – zámek. Možnost shlédnout zajímavý audiovizuální pořad o historii a obnově hradu. Pod hradem byla otevřena naučná stezka okolím Velhartic. Vede od hradu přes městskou památkovou zónu s dvě stě let starou historickou kovárnou a dále podél říčky Ostružné, kolem přírodní rezervace Borek až k  chatě slavného českého herce, dramatika a spisovatele Jana Wericha.Odtud zpět na parkoviště nedaleko hradu Jedná se o nenáročnou lesní procházku s odpočinkovými místy a informačními tabulemi upozorňujícími  na zbytky důlních děl , cestou míjíme i chráněný vstup do dávné šachty na stříbro. Stezka měří zhruba čtyři a půl kilometru a mohou ji projet i cyklisté.

Petrovice – oblíbené letovisko, rozprostírající se na okraji Přírodního parku  Kochánov. Okolí Petrovic je vhodné pro turistiku a cykloturistiku. Kostel sv. Petra a Pavla ze 13. století s románskou věží a hradební zdí je výraznou dominantou obce. V Kněžicích, přilehlé části Petrovic, se nachází barokní zámek z 18. století obklopený parkem. V zámku se ještě před několika lety nacházel Domov důchodců. Nový majitel zámku, dánská společnost NB Kněžice s.r.o., objekt zrekonstruoval a využil pro potřeby cestního ruchu.

Františkova Ves – oblíbené  letovisko u Petrovic v údolí potoka Volšovka

Infosloupec: Ze Sušice na Hrádecko a Velharticko | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Ze Sušice na Hrádecko a Velharticko | Šumava Net.CZ