Ze Sušice na vrchol Sedla a Nezdicko | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Ze Sušice na vrchol Sedla a Nezdicko | Šumava Net.CZ

Ze Sušice na vrchol Sedla a Nezdicko | Šumava Net.CZ

Sušice – Albrechtice - Sedlo – Ostružno – Nezdice – Strašín - Strašínská jeskyně – Rozsedly - Dražovice – Podmokly – Chmelná – Sušice

Délka: cca 31 km
Typ: autovýlet, možno ale i na kole

Albrechtice – k nejstarším šumavským památkám patří kostel Panny Marie a sv.Petra a Pavla v Albrechticích u Sušice, na stěnách kostela se nacházejí fragmenty nástěnných maleb z 1. poloviny 14. století , k vidění  je barokní obraz , na kterém je zobrazen salcburský biskup Albrecht, syn českého krále Vladislava ,jako zakladatel albrechtického kostela.

Sedlo- keltské hradiště ležící  asi jeden km jižně od obce Albrechtice, odkud je nejsnáze přístupné stezkou po červené turistické značce. Pro svou polohu a výhledy se vrchol Sedla stal oblíbeným cílem turistů .Na vrcholu se plánuje výstavba rozhledny – umožní překrásný výhled na Pošumaví, Šumavu, zvláště na Kašperskohorsko a Železnorudsko. Keltové se v jihozápadních Čechách objevili od počátku mladší doby železné . Mezi jejich nejznámější sídla patřilo mimo jiné právě Sedlo u Albrechtic. Hradiště Sedlo u Albrechtic bylo vybudováno na stejnojmenném horském hřbetu v nadmořské výšce přes 900 metrů, zachované kamenné valy dokazují úctyhodné  rozměry hradiště,  četné archeologické výzkumy zjistily pozůstatky osídlení a  keramické nálezy.

Ostružno – v létě oblíbené venkovní  koupaliště  

Nezdice – obec v šumavském podhůří rozkládající se v údolí mezi vrchy Javorníka, Ždánova a Sedla. Název obce vyplývá z toho, že původní chalupy v obci nebyly zděné.

Strašín – strašínský kostel je krásnou dominantou zdejší krajiny. Barokní podoba poutního kostela  Narození Panny Marie v barvě pompejské červeně pochází z let 1736 -39.  Za kostelem kaple s vyobrazením Matky Boží . Blízký kámen označuje místo mariánského zjevení. Pověst o založení strašínského kostela vypráví o poustevníkovi, kterému se tady zjevila Panna Marie s Ježíškem a tam, kde se dotkla skály, vytryskl pramen. Pramen bohužel dnes neexistující, býval ve svahu za kaplí.  

Strašínská jeskyně – patří k nejrozsáhlejším jeskyním v podhůří Šumavy. Není přístupná veřejnosti. Můžeme se k ní pouze podívat a nahlédnout dovnitř přes mříž. Jeskyně se nachází , severozápadně od Strašína, při silnici do Rozsedel. Její hlavní síň je 23 m dlouhá, až 12 metrů široká a maximálně  3 m vysoká, na ní pak navazuje systém úzkých chodeb s celkovou délkou asi 100 metrů. V nejnižším místě jsou dvě jezírka, krápníková výzdoba zcela chybí. Od roku 1967 je jeskyně chráněna, je významným zimovištěm teplomilných druhů netopýrů.

Chmelná – Sušice – před vjezdem do Sušice od Chmelné se nám po pravé straně otevře krásný pohled na vrch Stráž s barokní kaplí Anděla Strážce na okraji Sušice. Stačí odbočit na samém okraji Sušice doprava na úzkou silničku směřující do kopce, jen pár metrů pod kaplí necháme stát auto a vystoupíme na ochoz kolem kaple, odkud je krásný výhled na Sušici a okolí.

Infosloupec: Ze Sušice na vrchol Sedla a Nezdicko | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Ze Sušice na vrchol Sedla a Nezdicko | Šumava Net.CZ