Na kole (nebo autem) na Svatobor | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Na kole (nebo autem) na Svatobor | Šumava Net.CZ

Na kole (nebo autem) na Svatobor | Šumava Net.CZ

Úsek ze sušického náměstí na rozhlednu Svatobor je dlouhý asi 8 km s převýšením 380 m.

Z náměstí ulicí T.G.Masaryka ke kruhovému objezdu, z kruhového objezdu odbočíme vlevo a poté hned vpravo po silnici směr Klatovy. Před námi je prudší stoupání  s krásnými výhledy na město, vrch Andělíček a Svatobor. Na konci stoupání míjíme po pravé ruce oblíbené vyhlídkové místo se sochou sv. Jana s výhledem na kostel na Zdouni . Kostel je postaven v románsko-gotickém slohu, asi z 1. poloviny 13. století. Stojí na místě bývalé rýžovnické osady Vzduny, je zasvěcen svatému Vavřinci, obklopen hřbitovem.

Odtud začíná mírné klesání až k prudké pravotočivé zatáčce před Hrádkem u Sušice. To je místo, kde nám dopravní značení ukazuje, že máme odbočit vlevo na úzkou lesní silničku  směr Odolenov  2 km a Svatobor 4 km. Od začátku nás čeká prudké stoupání lesem, asi po 1,5 km se před námi otevře výhled na chatu a televizní věž na Svatoboru. Chvíli jedeme po zvlněné rovině před obcí Odolenov. Za obcí začíná opět stoupání již o něco mírnější než do Odolenova. Po chvíli po pravé straně míjíme Vodolenku – bývalé malé lázně, které zde byly zřízeny při pramenu léčivé vody. Lázně Vodolenka využívaly k léčbě vanových koupelí, zábalů, pitné kúry, procházek na čerstvém horském vzduchu a klidového režimu. Za pohanských dob žila v kraji kněžka Vodolena. Pověst vypráví, že vyslovila před svou smrtí přání, aby byla pohřbena tam, kde se prvně zastaví dva voli vezoucí její mrtvé tělo Na místě , kde bylo její tělo spáleno na hranici, vytryskl pramen.  Roku 1748 nechal Jan Ferdinand hrabě Desfours ( asi 100 metrů od hrobu Vodoleny ) postavit kapli k poctě Panny Marie Pomocné. Při výstavbě kaple byl hrob zničen. Kaple byla vysvěcena na roku 1750 . Protože lázně neprosperovaly, baronka Antonie Sturmfedrová započala v roce 1853 s jejich úpravami. Ale i přes její snahu  a investice, nebyla o mnoho zvýšena návštěvnost lázní. Lázně měl navštívit i Bedřich Smetana, léčil se tu spisovatel Ivan Klicpera. Po uzavření lázeňského hostince na Vodolence, areál pustl .Lázně zanikly v první polovině 20. století.a na počátku 60. let 20. století  se začalo s budováním pionýrského tábora kolem původních lázní, dětský tábor je v provozu až do dnešních dnů .

Při silnici stále sledujeme červenou a žlutou turistickou značku, v posledním úseku se obě turistické značky odklání vpravo do lesa. Autem nebo na kole, vjedeme opět do prudkého stoupání a zastavíme až na rozšířeném prostoru ( parkovišti ) u turistického rozcestníku a mapy, pár metrů pod rozhlednou. Parkování je na této odstavné ploše zdarma.

Infosloupec: Na kole (nebo autem) na Svatobor | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Na kole (nebo autem) na Svatobor | Šumava Net.CZ