Pomník králům Šumavy | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Pomník králům Šumavy | Šumava Net.CZ

Pomník králům Šumavy | Šumava Net.CZ

Film Král Šumavy byl zpracován v režii Karla Kachyni podle námětu stejnojmenné knihy Rudolfa Kalčíka. Děj filmu se odehrává v létě roku 1948. Drsná šumavská příroda je kulisou napínavého příběhu o lidech, kteří se zejména po únoru 1948 stali nekorunovanými králi šumavského hraničního pásma. Jednotka pohraničníků se sídlem v Hamrech (Kvildě), vedená poručíkem Kotem (Radovan Lukavský) a novým členem strážmistrem Karlem Zemanem (Jiří Vala), se snaží zlikvidovat převaděče, perfektně znající šumavské lesy i zrádná rašeliniště  a pomáhající lidem přecházet hranici v obou směrech. Film shlédlo více než 4 mil. diváků.

Rudolf Kalčík si pro postavu krále Šumavy vypůjčil skutečnou šumavskou legendu, totiž Kiliána - Franze Nowotného. Franz Nowotny pocházel z německé rodiny s pašeráckou tradicí, ze Starých Hutí (Kaltenbachu). V roce 1946 byl, tak jako ostatní šumavští Němci, odsunut do Bavorska, usadil se v městečku Röhrnbachu. Už za první republiky si přivydělával pašováním přes hranici a i po odsunu se do své bývalé vlasti vracel. Podle svědectví Josefa Peka v jeho knize „Kronika šumavských hvozdů“ byla Kiliánova trasa v pozdějším materiálech StB označena jako kanál 54.  

Dne 19. června 2004, se konalo ve Františkově slavnostní odhalení pomníku králům Šumavy. Pomník stojí bezprostředně u cesty bývalého kanálu 54, na vyvýšeném místě, pouze několik desítek metrů od dřevěného můstku přes Teplou Vltavu, který byl nejslabším místem celé trasy. Právě z nedalekého Biertopfu (skály nad výrazným meandrem TepléVltavy) měla StB most a utečence i s převaděči jako na dlani.

 

 

 

 

 

 


Mapa
Zdroj : Mgr. Jaroslava Vávrová, Kvilda. Zájemcům o historii Kvildy a Šumavy doporučujeme knihu Kapitoly z minulosti Kvildy.

Infosloupec: Pomník králům Šumavy | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Pomník králům Šumavy | Šumava Net.CZ