Blud Hrádek | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Blud Hrádek | Šumava Net.CZ

Blud Hrádek | Šumava Net.CZ

Lokalita bludu patří mezi významné přírodní lokality v obci. V minulosti byla tato lokalita nedílnou součástí okolí hrádeckého zámku (Anglický park). Místo je opředeno pověstmi o neštěstí během 30leté války. V olšové aleji je dodnes dochován kamenný podstavec nejasného původu – říká se, že jde o pozůstatek jezdecké sochy.

Přijďte se podívat do „Bludu“ , posadit se do altánku, kde sedávala hraběnka a uvidíte hezký a tichý kus přírody, kousek od centra obce.

Stav tohoto prostranství byl po mnoho let v neutěšeném stavu. Po mnoho desítek let zde nebyla prováděna žádná činnost směřující k nápravě tohoto stavu.  Na základě zadání Obce Hrádek byla navýše uvedeném pozemku provedena prohlídka stavu historické aleje. Prohlídku prováděl Ing. Jan Spěváček – krajná tvorba a ošetřování stromů. Na základě této prohlídky byl vypracován panem Spěváčkem  projekt „Posouzení zdravotního stavu významných stromů obecní zeleně, návrh odborného ošetření a kalkulace nákladů na provedení arboristického zásahu. K ošetření bylo vytipováno 18 významných stromů. Z důvodů velkých finančních nákladů bylo na tuto akci požádáno o poskytnutí finančních prostředků v rámci Programu péče o krajinu pro rok 2004. Žádost byla zaslána na Agenturu ochrany přírody a krajiny ČR Plzeň. Dne 12.10.2004 bylo rozhodnuto o přidělení dotace ve výši 90.080 Kč.

Práce byly zadány panu Spěváčkovi, který už v minulosti ošetřoval některé významné stromy v obci. Bylo provedeno odborné ošetření 18 vybraných stromů. Součástí těchto prací bylo i odstranění náletových dřevin na celém pozemku. Během provádění prací byl již odstraněn  odpad z černé skládky. Firma Rumpold odvezla z tohoto místa 1 kontejner odpadu. Po vyřezání náletových dřevin se objevila v hrubých obrysech původní pěšina se zbytky dřevěného altánku.

Tímto ošetřením nejvýznamnějších stromů ale záměr obce nekončí. Podle dochovaných fotografií byl v letech 2005 - 2007 obnoven dřevěný altánek a pěšina celou alejí. Zednické práce prováděla firma Jiřího Moravce z Hrádku, altánek vybudovala firma Zámečnictví, Josef Urban z Odolenova. Zemní práce Autodoprava, Štefan Petrík z Hrádku.

V lokalitě budou ještě osazeny lavičky a odpadkové koše.

Infosloupec: Blud Hrádek | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Penzion U Pstruha, Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Rodenstock Klatovy

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Blud Hrádek | Šumava Net.CZ