Cham – město v oblouku Regenu | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Cham – město v oblouku Regenu | Šumava Net.CZ

Cham – město v oblouku Regenu | Šumava Net.CZ

Uprostřed přírodního parku „Naturpark Oberer Bayerischer Wald“ blízko hranice s Českem leží město Cham. Jako okresní město představuje točnu regionu a silniční uzel pro husté uspořádání infrastruktury. Středně velké centrum Cham s 52 osadami a toho času přibližně s 17.300 obyvateli leží přímo na řece Regen. Řeka Regen obloukem obtéká Chamské staré město – proto se Chamu říká: „Stadt am Regenbogen“.

Cham – tradiční a přece moderní

Cham je město s velkolepou, proměnlivou historií a bohatou tradicí; oblíbené a rozvinuté město s historicky významným jádrem, tržním náměstím s nádhernou kašnou a kostelem, bez dopr. ruchu. Město s novými obytnými zónami a četnými nabídkami kulturních akcí a nabídkami na využití volného času.

Daleko do venkovské oblasti stačí atraktivita přes 1000 let starého obchodního města s jeho výhodnými možnostmi nákupu ve velkokapacitních specializovaných obchodech a moderních obchodních domech.

Pulzující, moderní život a idylická příroda se v žádném případě v Chamu nevzdalují, nýbrž se zde jedinečným způsobem doplňují. Malá zemská zahradnická výstava v roce 2001 „Natur in der Stadt Cham“ (Příroda ve městě Chamu) zde přitom zjevně  zanechala svoje stopy.

Cham – dovolenkové "EldoRado"

 
Cham je jak v létě, tak v zimě oblíbeným cílem dovolené, jak pro aktivní rekreanty, tak i pro ty, kteří hledají zotavenou: zimní sport a pěší turistika v blízkém Bavorském lese, plavby lodí po řece „Regen“, ale také četné možnosti prohlídek a obsáhlý program kulturních a dalších akcí jsou součástí rozmanité nabídky, kterou nabízí turistická oblast Cham.

Především je ale Cham rájem pro všechny rekreační cyklisty – opravdové „Eldorado“. S více než 30ti cyklotrasami na 1.200 km cyklostezek nabízí zemský okres Cham fantastické možnosti poznat zemi a lidi, kulturu a zvyky – region přátelský pro rodinu, mezinárodní a mnohotvárný.

Cham – hospodářský region v srdci Evropy

Město Cham je centrálním hospodářským stanovištěm v regionu, který se vyznačuje vysokou životní kvalitou, kvalitou bydlení a přehlednou, moderní infrastrukturou. Mezinárodně činné podniky se usídlily v Chamu, který se rozšířením EU na východ od hraniční oblasti přeměnil v hospodářský region v srdci Evropy.

Cham – posádkové město, centrum úřadů a školských zařízení

Vedle Zemského úřadu, jakožto úřadu okresní správy, a radnice, jakožto správy města, mají svá sídla v Chamu také obvodový soud, finanční úřad, živnostenská komora, zemědělský úřad, policie a pobočka Agentury pro práci.

Kromě toho se v Chamu vedle řady základních škol usídlili všechny pokračující školy, lidová univerzita, okresní hudební škola, odborná akademie pro úpravu dřeva a různá školící centra.

Od r. 1959 je Cham také sídlem armády. Od této doby se armáda stala  hodnotným partnerem města a důležitou oporou hospodářské struktury.

Tourist-Information   

Propsteistr. 46  
93413 Cham     
Tel.: 09971 / 8034-93, 94, od. 95
Fax: 09971 / 79842
tourist@cham.de


Náměstí


Pivní brána – symbol našeho města


Kašna na náměstí

Další informace : www.cham.de
 


Mapa

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Cham – město v oblouku Regenu | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Chata Modrava
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
Alpská vyhlídka, Bučina
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Cham – město v oblouku Regenu | Šumava Net.CZ