Kostel sv. Anny na Tanaberku | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Kostel sv. Anny na Tanaberku | Šumava Net.CZ

Kostel sv. Anny na Tanaberku | Šumava Net.CZ

Jednou z dominant Všerubského průsmyku je impozantní poutní kostel sv. Anny na vrchu Tanaberk (515m n.m.). Zvláštností této církevní stavby je zajisté její kruhový půdorys, připomínající stupňovitou rotundu s přistavěnou čtvercovou zákristií a kostelní věží. Původně stály na kruhové střeše kostela pískovcové sochy, ale bohužel, vandalové si jich povšimli…

Dne 25.7.2003 zde nemocný varhaník Pojer ze Všerub spatřil záhadnou záři a následně došlo k jeho zázračnému uzdravení. Na výraz vděku zde nechal postavit dřevěnou kapli. Došlo zde prý k mnoha zázračným uzdravením. Kapli nahradil poutní kostel, postavený mezi lety 1712-1717 klatovským stavitelem italského původu M.A.Gilmettim.

V těsné blízkosti kostela objevíme pozůstatky bývalé školy, hostince a známky pořádání církevních poutí a táborů pro věřící děti. Na stěně kostela nalezneme informační tabuli s historií tohoto poutního místa a nedaleko stojící rozcestník turisticky značených cest a cílů.

Z vrchu Tanaberk je nádherný výhled na západní část Šumavy a pohoří Hoher Bogen v sousedním Bavorsku. Bohužel, přes vzrostlé stromy neuvidíme Všerubský průsmyk, Český les se svojí dominantní horou Čerchov (1041,8m n.m.), pohoří Haltrava a také severně ležící vrchovinu Branišovského hvozdu s rozhlednou na vrchu Koráb (772,9m n.m.).

A jak se na Tanaberk dostaneme?

Nabízí se zajímavá trasa z kdyňského náměstí po zelené značce KČT směrem na Brnířov a na Novou Ves. Zde se za jasného počasí otevře nádherný výhled na panorama Šumavy a Českého lesa a nenápadná tabulka nás upozorní, že se právě nacházíme na rozvodí Černého a Baltického moře.

V Nové Vsi se napojíme na červenou značku, která nás povede přes vrch Ráj a samotu Pranty přímo na Tanaberk (asi 6,5 km).

Zpátky do Kdyně se můžeme vrátit po červené na obec Brůdek, dále po silnici č. 184 do Prapořišť a Kdyně nebo se od kostela sv. Anny vrátíme po červené na vrch Ráj, odtud po žluté na sousední kopec Čepice, do Prapořišť a do Kdyně. Popsané i ostatní cesty jsou velice dobře schůdné a značené místním odborem KČT ve Kdyni.

Příjemnou cestu a nádherné počasí přeje Lubomír Zlámal.

 


Mapa
Připravil : KČT odbor Kdyně, http://www.sumavanet.cz/kctkdyne

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Kostel sv. Anny na Tanaberku | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Kostel sv. Anny na Tanaberku | Šumava Net.CZ