Velký a Malý Falkenstein (1312 a 1190 m n.m.) | Šumava Net.CZ

Šumava, ubytování Šumava, Lipno, ubytování, penziony, hotely, lyžování, cyklotrasy - Šumava Net.CZ

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě, lyžování Šumava jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

Šumava - města a obce

Šumava - regiony

Šumava Net.CZ - partneři

PARTNEŘI
Lyžařský areál Zadov
Mikroregion Šumava Západ
Měsíčník Rozhled
Nejčtenější periodikum v okrese Klatovy a Domažlice.

Šumava Net.CZ - doporučujeme

DOPORUČUJEME
Internet pro všechny

Šumava Net.CZ - Šumava, ubytování Šumava - témata našeho portálu

O PORTÁLE

Šumava a ubytování Šumava a ubytování Lipno, cykloturistika a sport, kultura na Šumavě jsou témata portálu ŠumavaNet.CZ.

ŠumavaNet.CZ je portál s tématy Šumava, ubytování Šumava, cyklotrasy a turistika na Šumavě, kultura, sport, Pošumaví. Šumava portál je vytvářený od roku 1997.
Tedy připraveny jsou zde informace o ubytování na Šumavě, turistika a cykloturistika, města a obce, Šumava a starých pohlednicích, kultura, sport, fotogalerie, akce, firmy a komerce.
Naleznete u nás přehled ubytování, hotel, penzion, apartmány pro Vaši dovolenou.

Regiony Šumava, Domažlicko, Klatovsko, Sušicko, Horažďovicko, Kašperskohorsko, Nýrsko, Železnorudsko, Vimpersko, Strakonicko, Prachaticko, Krumlovsko.

Významnou kapitolu tvoří FIRMY a KOMERCE v regionu.

Naše grafické a programétorské studio Vám nabízí TVORBU WWW STRÁNEK a aplikací, webdesign, SEO, e-shopy, REGIONÁLNÍ REKLAMU.

Chcete propagavat své služby či výrobky u nás? INZERUJTE U NÁS. Kontaktujte nás na info@sumavanet.cz

Šumava Net.CZ - Šumava držitelem Zlatého Erbu

JSME DRŽITELÉ ZLATÉHO ERBU

Celostátní soutěž o nejlepší www regionů ČR 2002

Informační server ŠumavaNet.CZ byl vyhlášen nejlepším regionálním serverem !
Ve finále porazil Kraj Vysočina a region Orlicko.

Šumava Net.CZ návštěvnost serveru

NÁVŠTĚVNOST SERVERU

Šumava přitahuje - od prosince 2004 se průměrná DENNÍ návštěvnost serveru pohybuje od 4530 návštěvníků denně, tendence je rostoucí.

Šumava Net.CZ ikonky

IKONKY

Velice děkujeme každému, kdo se rozhodne umístit na své stránky odkaz či přímo některou z ikonek propagující tento server.

Výběr z připravených ikonek.

Šumava Net.CZ partnerské regiony

PARTNERSKÉ REGIONY

Obsah: Velký a Malý Falkenstein (1312 a 1190 m n.m.) | Šumava Net.CZ

Velký a Malý Falkenstein (1312 a 1190 m n.m.) | Šumava Net.CZ

Velký Falkenstein/ „Grosser FALKENSTEIN“ (1312 m n.m.) a Malý Falkenstein/ „Kleiner FALKENSTEIN“ (1190 m n.m.) se nachází v oblasti Národního parku Bavorského lesa na hranici s Českou republikou, cca. 5 km jihovýchodně od Bavorské Rudy. Na vrcholu Velkého Falkensteina stojí horská bouda, která byla postavena v roce 1932 sdružením lesníků a dnes slouží v letní sezóně jako hostinec a noclehárna (od 30. dubna do 31. října je možno se občerstvit, denně od 10-17 h, kuchyně od 11.30 do 16.00 h.). Naproti horské boudě stojí kaple, která je zasvěcena Sv. Františku. Byla postavena v roce 1987 přírodním parkem „Naturpark Bayerischer Wald“.

Na samém vrcholku Velkého Falkensteinu se tyčí kříž na kamenném podstavci. Odtud se otevírá krásný výhled na západ a jihozápad, směrem k Velkému Javoru a k horskému pásmu předního Bavorského lesa. Oblast Velkého a Malého Falkensteinu je překrásnou a oblíbenou turistickou oblastí. Falkenstein vypadá, jako by ani neměl vrcholek. Přesto jeho nejvyšší část tvoří žulová hrana, která nabízí milovníkům lezení kolmé stěny několika stupňů obtížnosti.

Z Falkensteinu je možno vidět tyto vrcholy: Ostrý, Javor, Roklan, Luzný a Třístoličník – za dobré viditelnosti i Bavorské Alpy. Zatímco je Velký Falkenstein celý zalesněný, vrcholek Malého Falkensteinu je odkrytý.

Výstup: díky pečlivě vybudované síti turistických stezek je možno pro výstup zvolit různé trasy. Nabízí se 4-8 hodinové pěší túry (dle obtížnosti). Z Bavorské Rudy přes Zwieselwaldhaus (4 ½ h), z Zwieselwaldhausu, z Buchenau, ze Spiegelhütte přes vodopády Höllbachspreng ( 2 ½ h).

Tip na výlet:

Výstup můžete začít z německé vesničky Zwieseler Waldhaus (701 m n.m.). Vesnička je automobilem vzdálena cca. 12 km od Bavorské Rudy - na 8 km od státní hranice směr Zwiesel odbočit doleva, pak ještě cca. 4 km lesem), kde je možno pohodlně parkovat Váš vůz na několika značeným parkovištích. 

Pokud si rádi pěší trasu o kousek prodloužíte, můžete začít již ze Železné Rudy, odkud se dostanete Ferdinandovo údolím na zelený hraniční přechod „Ferdinandsthal“, který je určený pro pěší a cyklisty, a dále pak do vesnice Zwieseler Waldhaus. Tady se můžete na cestu občerstvit. Vesnička Zwieseler Waldhaus leží přímo na úpatí Velkého Falkensteinu. Při výstupu na kopec si můžete zvolit jednu ze čtyř turistických tras, které jsou přehledně značeny. Jednotlivé trasy se od sebe liší stupněm náročnosti.

Stezky pro pěší na Falkenstein z Zwieseler Waldhausu:

1.  = Borůvka/ „Heidelbeere“

Výškový rozdíl 600 m. Výstup trvá cca. 3 ½ - 4 h. Trasa začíná u parkoviště na začátku vesnice Zwieseler Waldhaus a na Velký Falkenstein (1315 m) vede přes Schillerweg k Ahornriegel. Odtud se otevírá překrásný výhled směrem na jih k Velkému Roklanu (1453 m n.m.) – nejvyšší hoře Národního parku Bavorský les. Kousek za křižovatkou se stezkou „jasan“ křižuje cestu Malý Höllbach. Dále se pokračuje oblastí se zbytky pralesa okolo vodopádů.

2.  = Stříbrný list/ „Silberblatt“

Výškový rozdíl 650 m. Výstup trvá cca. 3 h. Trasa začíná u parkoviště Weisse Brücke (autobusová zastávka) a z parkoviště Scheuereck a vede přímo na Velký Falkenstein.

3.  = tis/ „Eibe“

Výškový rozdíl 600 m. Výstup trvá cca. 2 ½ h. Tato trasa začíná u parkoviště na začátku vesnice Zwieseler Waldhaus a je nejkratší a nejrychlejší. Stezka vede pře oblast se zbytky pralesa „Mittelsteighütte“ a rovnoměrně stoupá okolo vodopádů na Malý Falkenstein (1190 m). Odtud bývá za jasného počasí překrásný rozhled. Cesta dále pokračuje lesem až na vrcholek Velkého Falkensteinu.

4.  = jasan/ „Esche“

Výškový rozdíl 670 m. Výstup trvá cca. 2 ¾ h. Stezka začíná u křižovatky „Kleiner Weiler Kreuzstrassl“ a na Velký Falkenstein vede po jeho jižním svahu. Křižuje stezku „borůvka“ v oblasti Ahornriegel a pak pokračuje v serpentinách strmě až na vrchol.


Mapa

Vaše komentáře:

V komentářích je zakázáno používat vulgární slova, urážet osoby či skupiny obyvatel, vkládat reklamní zápisy, porušovat zákony ČR či normy slušnosti. Zápisem příspěvku berete také na vědomí, že moderátoři diskuse si vyhrazují právo smazat/skrýt libovolný příspěvek a to bez udání důvodu.
Fanděte nám na Facebooku
Sledujte nás na Twitteru

Infosloupec: Velký a Malý Falkenstein (1312 a 1190 m n.m.) | Šumava Net.CZ

Šumava Net.CZ - reklama, Šumava ubytování

Alpská vyhlídka, Bučina
Klostermannova chata, Modrava
Penzion Gabreta, Borová Lada
Penzion Modrava
Pension Klose
Boubín
Pension Klose
OREA wellness hotel Horizont, Špičák
Pivovar LYER Modrava
Hotel Svatý Tomáš
Chata Modrava
Vyhlídka Hamry

Inzerujte: ubytování Šumava - penziony na Šumavě - firmy Šumava

INZERUJTE U NÁS - a získejte další zákazníky
www stránky pro firmy, ubytování i obce.
Propagujte vaše stávající www - kontakty viz níže…

Šumava Net.CZ - vyhledávání

Patička: Velký a Malý Falkenstein (1312 a 1190 m n.m.) | Šumava Net.CZ